Go to Top

Elektryczne Volvo na testach

Praca z maszyną napędzaną silnikiem elektrycznym jest po prostu przyjemna – wynika z opinii pierwszych użytkowników Volvo ECR25. Aby ustalić coś z kolegami z placu budowy, nie trzeba wyłączać silnika, zdrowiej jest też dla osób pracujących w pobliżu, które nie muszą wdychać spalin. Pierwsza elektryczna kompaktowa koparka elektryczna Volvo ECR25 Electric trafiła do francuskiej firmy wykonawczej Spac, by sprawdzić się w warunkach codziennej pracy. Fazę testów przejdzie kopiąc rowy na polu golfowym niedaleko Paryża. To spokojna, cicha okolica, której mieszkańcy nie chcą być niepokojeni hałasami. Bezemisyjna, cicha maszyna jest wręcz stworzona do wykorzystania w takich lokalizacjach.

Mówi Benjamin Silvent (Spac): - Użycie takiej maszyny sprawi, że nasze place budowy będą łatwiejsze do zaakceptowania przez mieszkańców miast. Alexandre Birot, operator, dodaje – Kiedy chcemy porozumieć się z kolegami pracującymi w wykopie, nie musimy krzyczeć, normalnie rozmawiamy i wszystko słyszymy. Pracując na tradycyjnej koparce musimy w takiej systuacji najpierw wyłączyć silnik. Co ważniejsze, spędzając cały dzień w wykopie zwykle wdychamy masę spalin, a przy maszynie elektrycznej problem znika.

Volvo ECR25 Electric wyposażona jest w 48v  litowo-jonowy akumulator i silnik elektryczny, który napędza układ hydrauliczny poruszający maszynę i osprzęt. Akumulatory przechowują energię wystarczającą do zasilania maszyny przez 8 godzin normalnej pracy. Pokładowa ładowarka zapewnia ładowanie w nocy przez zwyczajne gniazdko. Dostępna będzie także opcja szybkiego ładowania wymagającą mocniejszego dostępu do sieci elektrycznej.

Volvo ECR25 Electric pojawi się w sprzedaży w połowie 2020 roku.
Inf. i zdjęcia Volvo CE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.