Go to Top

Posbud na TRAKO!

Choć z kolejnictwem nie mieliśmy nigdy zbyt wiele wspólnego, od pewnego czasu coraz częściej bywamy w pobliżu torów. Teraz też – odwiedzając targi TRAKO, których trzynasta edycja trwa w Gdańsku. Tu tor z targową ekspozycją ma kilometr długości. Ale to, co nas najbardziej interesuje, wcale na nim nie stoi, choć zostało do tego zaprojektowane. Coraz bardziej powszechne prace przy remontach i budowie sieci kolejowej skłaniają kolejnych producentów maszyn do przygotowania oferty specjalnie dla tej branży. Kogo spotkaliśmy na targach, których liczba wystawców sięgnęła 700!

Polski rynek kolejowy dynamicznie się rozwija – a z nim rozwijają się nowe technologie i pojawiają nowe maszyny do budowy i remontów kolejowej infrastruktury. Planowana przez rząd budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada w najbliższych latach budowę 1.600 km nowych linii. Producenci maszyn budowlanych nie zasypiają gruszek w popiele – są przygotowani na to wyzwanie.
W Gdańsku swoje maszyny i sprzęt prezentowali: Atlas Poland, Interhandler, Liebherr, Lifton Polska, Pronar, Palfinger, Doosan i wiele, wiele innych firm, o których napiszemy po zakończeniu imprezy.

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz facebookowy profil.

Magdalena Ziemkiewicz
Fot. Krzysztof Małyszko

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.