Go to Top

BISEK-ASFALT jeździ na LNG

W Kostomłotach, na Dolnym Śląsku, uruchomiono stację ze skroplonym gazem ziemnym. Flotę firmy BISEK-ASFALT, składającą się z 26 pojazdów ciężarowych Volvo zasilanych LNG, zaopatrywać będzie największy dostawca w kraju – PGNiG. Firma BISEK-ASFALT może pochwalić się największą flotą samochodów ciężarowych napędzanych gazem LNG w Polsce. Łącznie dysponuje aż 25 pojazdami Volvo FM LNG i jednym pojazdem Volvo FH LNG.

BISEK-ASFALTprodukuje masę bitumiczną. Jest wykonawcą nawierzchni drogowych oraz innych obiektów infrastruktury technicznej. Swoje filie ma w trzech województwach: dolnośląskim, śląskim i małopolskim. Firmowe pojazdy każdego dnia pokonują dystanse nawet do 400 km. Wcześniej ich średnie spalanie wynosiło ok. 50 litrów oleju napędowego na 100 km. Dzięki nowoczesnej flocie, w skład której wchodzą samochody ciężarowe marki Volvo udało się obniżyć koszty paliwa nawet o ponad połowę.

Michał Bisek mówi: - W ostatnim czasie testowaliśmy wiele pojazdów różnych firm napędzanych gazem LNG. Przejechaliśmy tymi samochodami kilkanaście tysięcy kilometrów i zdecydowaliśmy się na najlepszą w mojej opinii ofertę na rynku, czyli samochody Volvo. Świadczą o tym ostatnie wyniki. Zredukowaliśmy koszty utrzymania naszej floty pojazdów ciężarowych nawet o 55 proc. – tłumaczy właściciel BISEK-ASFALT.

Samochody Volvo FH LNG oraz Volvo FM LNG to nie tylko niskie koszty eksploatacji, ale też najwyższa jakość wykończenia, wysokie osiągi oraz mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne. Emisja CO2 jest niższa nawet o 20% w przypadku gazu kopalnego oraz do 100% w przypadku biogazu. W przeciwieństwie do konkurencji, pojazdy Volvo zasilane LNG, mogą być także wykorzystywane w transporcie wszystkich klas ADR – jako jedyne pojazdy ciężarowe z silnikiem gazowym mogą, na przykład, transportować towary na terenie gazoportu w Świnoujściu. 


Stacja LNG w Kostomłotach to piąty tego typu obiekt w Polsce, a pierwszy zrealizowany przez firmę BISEK-ASFALT. Jej właściciel w planach ma budowę kolejnych 5-6 stacji do tankowania gazu.

Inf. i zdjęcia Volvo Trucks

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.