Go to Top

Hyundai HX300 buduje kanalizację

Budowa sieci kanalizacyjnej wymaga – jak wiadomo - wykonania precyzyjnych wykopów. Ważna jest głębokość, spadki, należyte zagęszczenie dna. Na łamach czasopisma piszemy, jak sprawdza się w takiej pracy koparka gąsienicowa Hyundai HX300 LR z wysięgnikiem monoblok i ramieniem o długości 3.500 mm wyposażona w uniwersalną zagęszczarkę MTS. Taka konfiguracja przynosi znakomite efekty.

Wąska konstrukcja narzędzia ułatwia jego prowadzenie w wykopie nawet na głębokości 4 metrów. W efekcie wykonawca robót może całkowicie zrezygnować z ręcznego zagęszczania dna wykopów przy użyciu ubijaków. Okazało się to zbędne nawet w trudniej dostępnych miejscach tuż przy ścianie.
O zaletach maszyny piszemy w magazynie, tu warto podkreślić jeszcze jedną jej zaletę – oszczędność na kosztach transportu. Ważącą około 35 ton i długą na 14,5 metra  koparkę Hyundai HX300 LR można bez problemu przetransportować na nowe miejsce przeznaczenia w jednej części – bez konieczności demontażu wysięgnika, na zwykłej przyczepie niskopodwoziowej. (jac)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.