Go to Top

Kompakty Volvo podbiją świat

Światowy rynek kompaktowych maszyn budowlanych w 2017 r. został wyceniony na ponad 10 mld USD, a do końca 2025 jego wartość przekroczy prawdopodobnie 15 mld USD.  Jak obliczyli analitycy, minikoparki stanowiły prawie 23% ogółu sprzętu budowlanego sprzedanego w ubiegłym roku na całym świecie. W przypadku kompaktowych ładowarek kołowych rynek oceniany obecnie na 4,8 mld USD wzrośnie o kolejne 3% w ciągu następnych 10 lat.

Popularność maszyn kompaktowych wynika najprawdopodobniej z ich wszechstronności - ocenia Helmut Broy, lider platformy biznesowej Compact Wheel Loader w Volvo CE. – Kompaktowe ładowarki kołowe to maszyny usługowe, które przydają się w każdej branży – od kształtowania krajobrazu i ogrodnictwa po drogownictwo, inżynierię lądową i rolnictwo. Są  po prostu wielofunkcyjnymi nośnikami narzędzi.
 
Najważniejszymi rynkami dla Volvo CE pozostają Europa i Ameryka Północna, jednak powszechnie uważa się, że w niedalekiej przyszłości to Azja stanie się największym rynkiem kompaktowych urządzeń budowlanych
Innym ważnym czynnikiem wpływającym na popularność maszyn jest rozwój elektromobilności, która na nowo definiuje rynek. Producenci – zwłaszcza Volvo EC dużo inwestują w rozwój rozwiązań elektrycznych w tym sektorze. Volvo CE jako pierwszy producent OEM zobowiązało się do zmiany napędu swoich kompaktowych maszyn w Europie na elektryczny. Od połowy 2020 r. Volvo CE zacznie wprowadzać na rynek serię elektrycznych koparek kompaktowych (EC15 do EC27) i ładowarek kołowych (L20 do L28), powstrzymując rozwój nowych modeli silników wysokoprężnych.
– Od momentu zapowiedzi wprowadzenia naszych nowych maszyn otrzymujemy coraz więcej zamówień z różnych branż – mówi Elodie Guyot, kierownik projektu Electric Compact Excavator w Volvo CE. – Architektura krajobrazu i prace użyteczności publicznej są typowymi zastosowaniami dla kompaktowych koparek , ale obecnie kupuje się je do prac takich, jak wyburzenie wnętrz lub konserwacja tuneli.  Zerowa emisja spalin i niski poziom hałasu, jaki generują e-maszyny zapewniają znacznie przyjemniejsze i zdrowsze środowisko pracy.

Inf. i zdjęcia: Volvo CE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.