Go to Top

Szklany most w Chinach

To dzieło sztuki budowlanej jest turystyczną atrakcją w chińskiej prowincji  Hebei. Stojąc na idealnie przezroczystej kładce można mieć wrażenie wiszenia w powietrzu i to na imponującej wysokości niemal 1200 metrów. Szklane mosty istnieją w Chinach w kilku lokalizacjach, choć na nieco niższych wysokościach,  i cieszą się ogromną popularnością. Jak się okazuje, budowniczym tego obiektu było za mało wrażenia, jakie wywołuje samo „chodzenie w powietrzu”.

Mimo że sporo osób stając na szklanej kładce wpada wręcz w panikę odkrywając nagle u siebie lęk wysokości, konstruktorzy dodali efekty specjalne. Zainstalowali w kładce urządzenie imitujące trzask pękającego szkła. Kiedy turyści przemieszczają się po powierzchni mostu, słyszą przerażający odgłos, a jakby było tego mało, na powierzchni kładki pojawia się imitacja pęknięć.
Chociaż taka atrakcja może okazać się niebezpieczna dla osób o chorym sercu, Chińczycy nie zamierzają z niej rezygnować, dla sporej grupy turystów jest to bowiem świetna zabawa. (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.