Go to Top

Volvo wkracza na nowy rynek!

Volvo Construction Equipment ogłasza wejście na rynek wozideł sztywnoramowych! Wozidła marki Volvo pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale 2018 roku. Będą to cztery modele: od 45 tonowego R45D po 100‑tonowy R100E, powstałe w oparciu o wiedzę i doświadczenie specjalistów firmy zależnej Volvo CE, Terex Trucks, w połączeniu z siłą technologiczną Volvo Group.

Bazując na istniejącej, sprawdzonej serii Terex Trucks TR, po poddaniu szczegółowej analizie technicznej i upewnieniu się, że maszyny będą spełniały standardy produktów Volvo,  opracowano serię R. Ulepszenia to między innymi poprawa widoczności i nowe systemy bezpieczeństwa.

Całkowicie nowy modelem wozidła będzie Volvo R100E, przy którego opracowaniu połączono bogactwo doświadczeń rynkowych i opinii użytkowników ze sprawdzonymi komponentami, nowymi technologiami i całkiem nowym designem. Dzięki temu opracowano wydajną i oszczędną maszynę spełniającą potrzeby klientów z branży wydobywczej.

– Zakup Terex Trucks w 2014 roku był strategiczną decyzją, która umożliwiła Volvo zaoferowanie klientom własnego sztywnego wozidła  – powiedział Thomas Bitter, starszy wiceprezes działu marketingu i produktów w Volvo CE. – Od tego czasu pracujemy nad zaprojektowaniem całkowicie nowego, sztywnego wozidła, które opiera się na 84-letnim doświadczeniu Terex Trucks, a jednocześnie wykorzystuje wiodącą w branży technologię i podstawowe wartości Volvo w zakresie jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Dzisiaj przechodzimy do kolejnego etapu, a wynikiem tych prac są nowe maszyny Volvo, zwłaszcza model R100E. Jesteśmy przekonani, że zrobią wrażenie na klientach pracujących w segmencie wydobywczym.
W rezultacie wprowadzenia przez Volvo własnej marki wozideł sztywnoramowych, produkcja takich maszyn Terex Trucks będzie wygaszana.

Magdalena Ziemkiewicz

Mat.pras.Volvo CE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.