Go to Top

Elektryczne Volvo z nagrodą!

W 100% elektryczna kompaktowa koparka Volvo – prototyp, na razie znany jako EX2 – otrzymała prestiżową nagrodę Intermat Innovation Award w kategorii Eatrhmoving and Demolition. Zeroemisyjna maszyna, która może się pochwalić 10 razy większą produktywnością i 10 razy niższym poziomem hałasu, a zarazem niższymi kosztami użytkowania w porównaniu z konwencjonalnym odpowiednikiem, została doceniona przede wszystkim za wkład w rozwój branży. Uznawana za pierwszy w świecie prototyp w pełni elektrycznej koparki kompaktowej na razie pozostaje projektem badawczym i nie jest dostępna w sprzedaży.

– Jestem niezwykle dumny z tego, że EX2 otrzymało tę uznaną na świecie nagrodę za innowacyjność – mówi Ahcène Nedjimi, specjalista ds. elektromobilności i kierownik projektu EX2 w Volvo CE. –  EX2 to rewolucyjna maszyna. Elektryzacja sprzętu budowlanego spowoduje produkcję czystszych, cichszych i bardziej wydajnych maszyn, co stanowi przyszłość naszej branży. Cieszę się, że sędziowie uznali jego znaczenie.

–  EX2 stanowi część długofalowej ambicji Volvo CE w zakresie osiągania zrównoważonych rozwiązań transportowych – mówi Patrik Lundblad, starszy wiceprezes działu technologii Volvo CE. – Ta nagroda jest hołdem dla ciężkiej pracy i wizji pracowników Volvo CE, którzy nieustannie przesuwają granice technologii i innowacji sprawiając, że firma znajduje się w czołówce rozwoju technologicznego. Z niecierpliwością oczekujemy prezentacji prototypu EX2 podczas targów Intermat w kwietniu tego roku.

Mat. Prasowe Volvo CE

Magdalena Ziemkiewicz
fot. Volvo CE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.