Go to Top

Z archiwum X

Stało się to, co zapowiadano. Wyczekiwana koparka gąsienicowa JCB Serii X w spektakularny sposób zadebiutowała na polskim rynku. We środę 4 lipca w Toruniu, w siedzibie firmy Interhandler, wyłącznego polskiego dystrybutora maszyn i sprzętu JCB, miała miejsce prezentacja innowacyjnej maszyny. Poprzedziła ją konferencja prasowa, na której Tomasz Wegner i Daniel Szymański zaprezentowali dopracowany w najdrobniejszym szczególe produkt JCB. Prawdziwą gratką dla entuzjastów sportów motorowych była obecność Roberta Kubicy, który na mocy umowy sponsorskiej JCB z Williams Racing pojawił się na imprezie promującej koparki Serii X.

Choć sam Kubica nie mówił zbyt wiele o nowej koparce, to wiele dowiedzieliśmy się  o niej od przedstawicieli Interhandlera. Wspomniany wcześniej czteroletni okres przedprodukcyjny pozwolił na przeprowadzenie szeregu testów i prób w trudnych warunkach. Efektem jest dwudziestotonowa koparka, która choć ma ten sam sprawdzony silnik, to dzięki rewolucyjnej konstrukcji i systemowi hydraulicznemu jest mocniejsza, szybsza i wydajniejsza, a przy tym bardziej oszczędna niż poprzednie modele (mówi się o zużyciu paliwa mniejszym o 15%). O maszynach serii X pisaliśmy już w Pośredniku Budowlanym 3/2018.
Goście mieli okazję zobaczyć w akcji modele 210 i 220 z serii X podczas specjalnego pokazu w siedzibie Interhandlera. Dodatkowymi atrakcjami był konkurs dla operatorów oraz możliwość zmierzenia się z Robertem Kubicą w wirtualnym wyścigu bolidów F1.

Tekst i zdjęcia: Jan Izydor Barański

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.