Go to Top

Leasing maszyn budowlanych ostro w górę!

Zacierać ręce czy się martwić? Tak dobrze w budownictwie nie było od bardzo dawna! Wszystkie wskaźniki dynamicznie rosną, maszyny sprzedają się rewelacyjnie, wielu producentów rozbudowuje swoje fabryki. W zasadzie największym problemem pozostaje brak rąk do pracy. To z kolei wymusza na firmach wykonawczych powiększanie parków maszynowych. Nikt się chyba nie dziwi, że towarzystwa leasingowe zacierają ręce i podliczają zyski.

Związek Polskiego Leasingu podaje, że w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku firmy leasingowe sfinansowały zakup maszyn i urządzeń o wartości przekraczającej 7,7 mld zł. To o 19% więcej niż rok temu. Dane dotyczą maszyn wszystkich branż, jednak sprzęt budowlany wyraźnie tu dominuje!


A komu przypadł największy kawałek tego leasingowego tortu? Z podsumowania pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku wynika, iż najwięcej maszyn wszystkich branż sfinansowano przez PKO Leasing (12,1%), na drugim miejscu jest BNP Paribas Leasing Solutions (9,7), a na trzecim Europejski Fundusz Leasigowy (9,6).

Jeśli zawęzimy to do samych maszyn budowlanych to na pierwszym miejscu po trzech miesiącach znajdzie się EFL Group, na drugim miejscu Caterpillar Financial, na trzecim SG Equipment. 
(mz)

 

 

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.