Go to Top

Proaktywny monitoring Volvo na budowie TAP

Budowa gazociągu TAP (Trans Adriatic Pipeline) od Morza Kaspijskiego do Europy jest już mocno zaawansowana. Zespawano 97% stalowych rur, a 89% ułożono pod ziemią. Całkowita długość rurociągu to 878 km od Grecji do Włoch. Firma SPIECAPAG jest odpowiedzialna za wykonanie odcinka o długości 187 km na terytorium Grecji i 215 w Albanii. W projektach tej wielkości  możliwość uniknięcia awarii maszyn ma ogromne znaczenie. Rozwiązaniem okazał się Proactive Monitoring – system telematyczny Volvo CE.  Działa na wszystkich 91 maszynach Volvo pracujących w Albanii (osiem koparek EC300DL, 57 koparek EC380D/El, 16 koparek EC480D/ELs i 10 wozideł przegubowych A30F).

Proactive Monitoring, inteligentny system telematyki dostarczany przez Volvo Construction Equipment, pozwala urządzeniom komunikować się z pracownikami na miejscu i poza nim. Nieustannie działa w tle monitorując wszystkie aspekty stanu maszyny, przeglądając i analizując tysiące kodów i alarmów, by wyróżnić tylko te najważniejsze.

- Warunki w Albanii są trudne, ewentualne awarie silnika czy układu paliwowego mogą spowodować, że maszyna zostanie na długo wyłączona z działania.
Zapewniając pomoc lokalnych techników, utrzymując zapas części zamiennych i odpowiednio szkoląc mechaników oraz operatorów mogliśmy efektywnie zarządzać tą dużą flotą. Proaktywny monitoring był jednak niezbędny, by nasz lokalny zespół był w stanie natychmiast zbadać i wskazać każdy problem. SPIECAPAG jest pod wrażeniem, że jesteśmy w stanie wykryć i rozwiązać problemy tak szybko i zapewnić maksymalną sprawność ich floty -  opowiada Rodrigo Konda (Volvo CE).
Skoro na miejscu są wyszkoleni mechanicy i komponenty, na czym polega przewaga aktywnego monitoringu? -  Tradycyjne systemy monitorowania analizują niezliczone ilości informacji, co sprawia, że trudno jest dostrzec problem, który naprawdę ma znaczenie – tłumaczy Abhijit Menon, menedżer produktu ds. proaktywnego monitoringu.
Magdalena Ziemkiewicz
(na podstawie inf. prasowej Volvo CE) 
Zdjęcia Volvo VE

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.