Go to Top

Większa produktywność oszczędza środowisko!

Carl Gustaw Göransson, prezes CNH Industrial Construction Equipment, wziął udział w dorocznym kongresie CECE poświęconym ocenie aktualnej sytuacji w branży oraz jej perspektywom. W tym roku spotkanie odbyło się w Rzymie. Branża maszyn budowlanych ma  zasadnicze znaczenie dla wzrostu i rozwoju europejskiego społeczeństwa i jego gospodarki, zatrudniając w Europie (bezpośrednio lub pośrednio) prawie 400.000 osób.

CASE Construction Equipment ma bliskie powiązanie z Włochami, państwem gospodarzem tegorocznego Kongresu CECE. CASE prowadzi działalność badawczo-rozwojową i ma dwa zakłady produkcyjne we Włoszech, w San Mauro niedaleko Turynu oraz w Lecce. Zatrudnia tu ponad 1000 pracowników i produkuje osiem różnych rodzajów maszyn budowlanych: minikoparki, 30-tonowe koparki gąsienicowe, koparko-ładowarki, ładowarki kołowe i  równiarki.
Carl Gustaf Göransson wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Jak zmienia się klient: otwarta debata na temat wspólnej wizji", w którym szczególny nacisk kładziono na rosnące zapotrzebowanie na cyfryzację i łączność oraz konstruowanie maszyn o coraz wyższej produktywności, biorąc pod uwagę poszanowanie środowiska naturalnego.
    ⁃    Wśród różnych branż nasz segment - reprezentowany przez maszyny pracujące na budowach, w kamieniołomach i na drogach - nie jest natychmiast kojarzony z koncepcjami innowacji i zrównoważonego rozwoju. Nic nie może być dalsze od prawdy: od wielu lat jesteśmy na czele we wprowadzaniu w maszynach najnowocześniejszych technologii, takich jak zarządzanie telematyką i rozwiązań, które umożliwiają większą wydajność i zwiększoną produktywność dzięki systemom sterowania maszyną. Ponadto ciągłe skupianie się na zmniejszaniu zużycia paliwa idzie w parze z redukcją emisji, potwierdzając znaczące wysiłki wszystkich producentów, a w szczególności CASE, w celu produkcji maszyn, które są coraz bardziej wydajne i korzystne dla środowiska, w którym działamy ", powiedział Göransson. (mz)
Inf. pras. I zdjęcia CNH

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.