Go to Top

Coraz więcej wielkich „kotów”

Już 40 tysięcy dużych spycharek wyprodukował Caterpillar. Historia tych maszyn rozpoczęła się ponad 40 lat temu. Dzięki nowej konstrukcji ich podwozia wyglądają odmiennie niż w innych spycharkach. Podniesione koła napędowe zwiększają wydajność, upraszczają konserwację, skracają czas przestojów dzięki modułowym podzespołom oraz powodują, że zwolnice i powiązane elementy układu napędowego znajdują się poza środowiskiem pracy. Podwozie tego typu dopasowuje się do podłoża lepiej niż standardowe owalne gąsienice, co poprawia trakcję, wydłuża żywotność podwozia i zwiększa komfort operatora.

Linię dużych spycharek tworzą obecnie modele D9, D10 i D11. I właśnie model D11T okazał się tym jubileuszowym, czterdziestotysięcznym. Kluczyk do spycharki odebrał podczas uroczystości 25 października w East Peoria Louis DeLuca z firmy Teck. Maszyna będzie operowała w Kolumbii Brytyjskiej, w Dolinie Elk,  gdzie firma Teck wydobywa węgiel koksowy.

– Ta chwila jest dla nas ważna nie tylko z powodu dużej liczby sprzedawanych maszyn Cat, ale także dlatego, że świadczy o nawiązaniu  długotrwałych i wzajemnie korzystnych relacji biznesowych z klientami takimi jak Teck – powiedział Greg Hepler z Caterpillar. – Jesteśmy zaszczyceni, mogąc uczcić to osiągnięcie z Teck i cieszymy się, że ich kopalnie w dolinie Elk polegają na sprzęcie Cat, by osiągać cele produkcyjne od 1992 roku. 
(mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.