Go to Top

Bauma 2019– nowe technologie

Coraz więcej technologii pojawia się w branży maszyn budowlanych. Od 8 do 14 kwietnia w Messe München czołowi światowi producenci będą prezentować swoje projekty i zapraszać do dyskusji na temat możliwości i wyzwań nowych technologii. Nikt nie ma wątpliwości, że projekty budowlane można realizować bardziej wydajniej, szybciej i oszczędniej, bez konieczności poświęcania jakości. Aby to osiągnąć, wszyscy uczestnicy projektu muszą być ze sobą idealnie połączeni, a procesy obsługiwane elektronicznie. Takie systemy już istnieją. Można je będzie poznać w przyszłym roku na Baumie,  światowych targach maszyn budowlanych, maszyn górniczych i pojazdów budowlanych.

– Digitalizacja branży budowlanej staje się coraz ważniejsza. Wiele maszyn budowlanych jest już wyposażonych w interfejsy komunikacyjne, które przekazują kompleksowe dane np. o miejscu i parametrach ich pracy. Znajdzie to odzwierciedlenie na targach Bauma 2019. Podczas przyszłorocznego show odwiedzający będą mogli nie tylko poznać te technologie, ale także wymieniać się z wystawcami swoimi opiniami na temat ich potencjału – mówi Mareile Kästner, Project Manager Targów Bauma.

Koordynacja wszystkich działań na kilku budowach, czasem oddalonych od siebie o tysiące kilometrów, to już nie jest wizja przyszłości. Już teraz rozwiązania oparte na chmurze umożliwiają takie projekty. Planowanie, wdrażanie, monitorowanie i optymalizacja projektów budowlanych mogą być w pełni cyfrowe. Pojazdy budowlane mogą być teraz sterowane i zarządzane przez różne technologie.  Także żurawie mogą być zdalnie i centralnie sterowane, dzięki czemu mogą wykonywać swoją pracę samodzielnie.
Jaki jest potencjał poszczególnych systemów cyfrowych? Na targach Bauma 2019 goście będą mogli dyskutować na ten temat z wystawcami jak Leica, Topcon i Trimble. To tylko trzech z wielu wystawców, którzy napędzają cyfryzację w branży budowlanej dzięki innowacyjnym produktom.

Informacja: Messe München

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.