Go to Top

Bauma 2019 – największa do tej pory

Blisko 3.700 wystawców z 63 krajów. Morze odwiedzających z najdalszych zakątków świata. Tegoroczna Bauma znów okazała się rekordowa. Hale pękały w szwach, a i na zewnątrz było bardzo tłoczno. Częstym widokiem były też hulajnogi i riksze, na których targowi goście pokonywali ogromne przestrzenie targowych terenów .
Nasza ekipa redakcyjna była na targach trzy dni. Mimo starań nie udało nam się odwiedzić wszystkich miejsc, ale plany były tak ambitne, że nawet przez tydzień nie byłoby to możliwe. Zarówno wśród wystawców, jak i gości imprezy spotkaliśmy wielu dobrych znajomych. Dla niektórych była to już dziesiąta edycja monachijskich targów, a każdy z napotkanych na targach powtarzał, że Bauma to wyjątkowe miejsce dla naszej branży, w którym po prostu „wypada być”.

Organizatorzy Baumy w tym roku postawili na prezentację postępującej digitalizacji branży, która ma ułatwić obsługę coraz bardziej skomplikowanego sprzętu budowlanego.  Digitalizacja pomagała też w sprawnym poruszaniu się po terenach targowych. Kierując się wskazówkami pojawiającymi się na olbrzymich  ekranach łatwiej było  odszukać interesującą nas ekspozycję. Po raz pierwszy na Baumie można było też zagłębić się w wirtualnej rzeczywistości. Znaleźć się na wirtualnym placu budowy i obsługiwać ciężki sprzęt, nawet taki, który nie trafił jeszcze do seryjnej produkcji. A w realnym świecie szczególną atrakcją dla zwiedzających była wzniesiona specjalnie na Baumę strzelista Wieża Selfie, ze szczytu której oglądać można było targi w całej okazałości.
A co jeśli komuś wciąż mało? Organizatorzy chwalą się wieloma mutacjami Baumy w innych krajach i na innych kontynentach oraz już teraz zapraszają na kolejną edycję monachijskiej, która odbędzie się w roku 2022. Z całą pewnością w Monachium czekać będzie moc atrakcji i niespodzianel, a największe  targi przemysłowe świata bić będą kolejne rekordy.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.