Go to Top

Pracuj bezpiecznie!

Dwa wypadki z udziałem maszyn budowlanych, jakie wydarzyła się ostatnio, skłaniają do zastanowienia, czy ich siła i masa nie jest traktowana zbyt lekceważąco. Kiedy czyta się opisy tych wydarzeń, zyskuje się pewność, że szpikowanie najnowszych modeli maszyn mnogością zabezpieczeń ma duży sens. Wykrywanie obecności ludzi w pobliżu maszyny, systemy uniemożliwiające pewne zachowania, nakazujące stosowanie się do procedur... Czasami spowalniają pracę, ale mogą uratować życie.
W piątek 7 czerwca, podczas budowy kanalizacji w Jejkowicach (woj.śląskie) tragicznie zginął 18-letniego mężczyzna. Mieszkaniec Bytomia został uderzony w głowę łyżką koparki i mimo reanimacji zmarł.

Operator maszyny był trzeźwy, okoliczności wypadku wyjaśnia teraz policja. Jedno jest pewne – żeby znaleźć się w zasięgu pracy maszyny, trzeba złamać wszelkie zasady. Czasem się udaje, tym razem doszło do tragedii.
Dzień wcześniej, we czwartek w Nowym Dworze Mazowieckim przewrócił się walec drogowy pracujący na niewielkiej uliczce. Maszyna przygniotła operatora, który zginął na miejscu. Nie ma świadków wydarzenia, można się tylko domyślać, że walec pokonując niewielkie wzniesienie stracił równowagę i przewrócił się na bok. Policja stara się odtworzyć przebieg wypadku. Jedna z hipotez zakłada zasłabnięcie 69-letniego operatora. (mz)

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.