Go to Top

Do zobaczenia „Na poziomie 308”!

Już za miesiąc na zaproszenie firm: Volvo Maszyny Budowlane, Volvo Trucks, Polskie Górnictwo Skalne i Powerstone spotykamy się „Na poziomie 308”. Impreza odbywać się będzie w czwartek 19 września od 16.00 do późnych godzin nocnych. Długo? Pamiętamy z poprzednich edycji, że przy tej ilości atrakcji czas płynie nie wiadomo kiedy i to niezależnie od pogody – choć impreza odbywa się na świeżym powietrzu, w wyrobisku kopalni Piława Górna. Przestrzeń ta jest na tyle duża, że nawet kilkusetosobowa grupa gości i kilkadziesiąt maszyn niemal w niej ginie. A mieszczą się jeszcze namioty cateringowe (a jest to catering z najwyższej półki), scena muzyczna, wygodne leżaki, palety i ogromny, wydzielony ze względów bezpieczeństwa, plac do dynamicznych prezentacji maszyn i sprzętu.

Gospodarzem spotkania jest Kompania Górnicza - jeden z największych producentów kruszyw łamanych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kruszyw, które pozyskiwane są ze złoża migmatytów 
i amfibolitów o udokumentowanych zasobach powyżej 300 mln ton. Kruszywa znajdują zastosowanie w budownictwie drogowym, kolejowym oraz w prefabrykacji betonowej. Kopalnia w Piławie Górnej  to jeden z największych kompleksów wydobywczo-produkcyjno-załadunkowych kruszywa w Polsce. Nowoczesny zakład przeróbczy pozwala utrzymać zdolność produkcyjną na poziomie 1000 t/h oraz umożliwia sterowanie produkcją w sposób pozwalający na skomponowanie produktu gotowego zgodnie z wymaganiami klienta.
Wbudowanie w ciąg produkcyjny nowoczesnej odpylni pozwala na produkcję piasku o bardzo niskim poziomie zapylenia, jednocześnie daje możliwość wykorzystywania pyłów w innowacyjnych produktach m.in. w prefabrykatach betonowych. Zainstalowany na wewnętrznej bocznicy kolejowej zintegrowany z zakładem przeróbczym, automatyczny system szybkiego załadunku pozwala na wysłanie 6-8 składów kolejowych z kruszywem w ciągu doby (16 tys. ton/dobę).
A jak dostać się „Na Poziom 308”? Kilkając w link www.volvoce.com/polska/pl-pl/about-us/events-and-initiatives/na-poziomie-308/

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.