Go to Top

Aktualności

Wacker Neuson – Compamatic

2020-07-09 09:43:27
1

Na jakim odcinku pracowały maszyny? Jaki stopień zagęszczenia uzyskali ich operatorzy? Na takie pytania można odpowiedzieć nie ruszając się zza biurka – korzystając z systemu Compamatic. Umożliwia on zdalne śledzenie postępu i jakości wykonania robót. Kierujący pracami nie opuszczając biura budowy mogą sprawdzić, czy wszystkie zaplanowane na dany dzień roboczy zadania zostały należycie wykonane, czy przewidziane do tego obszary zostały zagęszczone i czy stopień ich zagęszczenia jest wystarczający.

LiuGong 9018F - mała maszyna o wielkich możliwościach

2020-07-09 09:41:00
1

Zespół projektowy LiuGong pracował w pocie czoła, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania użytkowników koparek kompaktowych. Powstała maszyna, która z racji najwyższej wydajności, doskonałego komfortu i pełnego bezpieczeństwa zadowoli swych operatorów. Z całą pewnością nie rozczaruje także księgowych dbających o finanse firm. Inżynierowie Guangxi LiuGong Machinery działając zgodnie z rygorystyczną metodyką Six Sigma i normą ISO 9001 wzięli to, co najlepsze z dotychczasowego dorobku. Dokonali też istotnych przeobrażeń i modyfikacji tworząc w efekcie imponującą osiągami  oraz wzornictwem koparkę 9018F. 

25 inwestycji budowlanych o wartości 300 mld zł

2020-07-09 09:31:14
1

Aktualnie w Polsce w fazie budowy znajdują się cztery projekty o wartości przekraczającej 3 mld zł netto. Łączna wartość tych inwestycji to blisko 17 mld zł netto. W kolejce oczekują jednak mega-przedsięwzięcia warte blisko 300 mld zł. Blisko połowa z nich związana jest z szeroko rozumianym sektorem energetycznym.  W przypadku inwestycji energetyczno-przemysłowych za blisko połowę kwoty (ok. 70 mld zł) odpowiadają planowane na Pomorzu bloki jądrowe...

Zdjęcie tygodnia

2020-07-06 08:34:32

Znika wiadukt, znika graffiti

fot. Janek Izydor Barański

2020-06-29 21:57:33
2020-06-22 09:58:01
2020-06-08 18:16:50
2020-05-25 09:38:46
2020-05-19 09:59:23
2020-04-27 09:34:17
[View All]

Zamów PosBudNews

Odliczamy do „Na poziomie 308”

Już tylko tydzień dzieli nas od imprezy „Na Poziomie 308”. W czwartek 19 września goście muszą być gotowi, by o 15.30 wyruszyć ze swoich hoteli do kopali w Piławie Górnej. Przed wejściem na jej teren każdy będzie musiał zapoznać się z zasadami zachowania w takim miejscu. Volvo podchodzi do spraw bezpieczeństwa bardzo poważnie – stąd obowiązkowe szkolenie BHP dla gości. Jeśli ktoś uzna, że to przesada, niech przypomni sobie, jak zaczyna się każda podróż samolotem. Po wejściu na teren kopalni czeka nas  multum atrakcji – nie tylko pokazy dynamiczne, ale i testy maszyn oraz stoiska partnerów spotkania.

Jakie tematy zdominują „Święto branży kruszyw” - prezentujemy ich pierwszą część:

Stacja 1. Koparki Volvo #DigAssist
Udostępniona do testów koparka kołowa Volvo EW160E wyposażona będzie w zaprojektowany i stworzony przez Volvo system wspomagania kopania 2D Dig Assist z In-Field Design. System pozwala na kształtowanie terenu na podstawie wcześniej wprowadzonych wartości, dzięki czemu równanie, skarpowanie oraz wykop np. pod fundamenty lub zbiorniki wodne będzie osiągalnym zadaniem nawet dla niedoświadczonego operatora. Każdy gość będzie mógł kontrolować i kierować ruchami łyżki koparkowej w taki sposób, aby bezpiecznie ominąć znajdującą się w wykopie przeszkodę. Zasłonięta przednia szyba sprawi, że informacja o bieżącym położeniu łyżki będzie pochodzić wyłącznie z wyświetlacza Co-pilot umieszczonym w kabinie.

Stacja 2. Koparki Volvo #ActiveControl
Każdy z gości będzie mógł zasiąść w kabinie koparki gąsienicowej Volvo EC220EL. Koparka wyposażona będzie w półautomatyczny system kopania Volvo Active Control, który  automatycznie dostosowuje ruch łyżki i wysięgnika do ruchów ramienia wykonywanego przez operatora. Goście będą mieli okazje samodzielnie kształtować skarpę pod wcześniej wprowadzonym do systemu kątem ręcznie kontrolując jedynie ruch ramienia. Przetestować będzie można również skuteczność automatycznego ograniczenia obrotu maszyny i wysokości podnoszenia wysięgnika, a także głębokości kopania. Wszystkie te funkcje sprawią, że operator koparki Volvo z systemem Active Control będzie czuł się pewnie i bezpiecznie nawet w najbardziej zatłoczonych i zabudowanych przestrzeniach.

Stacja 3. Ładowarki Volvo #LoadAssist
Ładując kruszywo ładowarką kołową L180H z systemem Load Assist na wozidło przegubowe A30G  goście zapoznają się z systemem wagowym oferowanym w ładowarkach Volvo. Load Assist waży materiał w łyżce, zlicza cykle, kontroluje ilość materiału załadowanego na środek transportowy oraz pracę maszyny w określonym czasie. Dzięki temu systemowi można planować, nadzorować i podsumowywać produkcję, oraz mieć pewność, że wozidła i samochody ciężarowe opuszczające miejsce załadunku nie zostaną przeładowane. Każdy z gości będzie mógł usiąść w ładowarce L180H i załadować kruszywo na wozidło przegubowe. Jednocześnie po wprowadzeniu odpowiednich danych na wyświetlaczu w kabinie będzie mógł  kontrolować w czasie rzeczywistym ilości materiału w łyżce i na wozidle, w taki sposób aby nie przekroczyć maksymalnej ładowności maszyny. 

Stacja 4. Rozściełacze Volvo #PaveAssist
Każdy, kto zastanawia się w jaki sposób udokumentować i przedstawić inwestorowi dokumentację potwierdzającą odpowiednią jakość nowo ułożonej drogi, powinien odwiedzić tę stację. Prezentowany na niej rozściełacz gąsienicowy P6820D będzie bowiem wyposażony w system Volvo Pave Assist.
Jest to system, który służy do planowania, bieżącej kontroli i podsumowania pracy maszyny. Pokazuje operatorowi ilość materiału potrzebną do ukończenia zadanego odcinka drogi, temperaturę układanej nawierzchni, wyświetla i uaktualnia prognozę pogody. Oprócz bieżącej kontroli pracy system pozwala na generowanie raportów podsumowujących określone odcinki nowo ułożonej nawierzchni, w których znajdują się takie informacje jak mapa termiczna, długość, średnia szerokość i powierzchnia ułożonej nawierzchni, ilość wykorzystanego materiału oraz średnią prędkość maszyny.
Warto przekonać się na własne oczy, jak prosty i intuicyjny w obsłudze jest Pave Assist i jak działa w czasie rzeczywistym. Goście na stacji 4 mogą wprowadzić dane do systemu i wygenerować raport końcowy, który mogą później otrzymać drogą elektroniczną na e-mail.

Kolejne atrakcje przedstawimy w poniedziałek!

Znajdź nas na Facebooku

 
 

Posbud TV

Co dalej z targami – film cz.II

2018-06-18 08:51:31

W pierwszej części naszego filmu, realizowanego podczas targów Autostrada-Polska, wypowiadali się: Tomasz Przeradzki (Dynapac), Marek Wiącek (Amago), Michał Sieńko (Serafin) i Krzysztof Polesiak (Camso).  Bohaterami drugiego odcinka są: Stefan Fabijański (FAST), Andrzej Kaźmierski (Interhandler) i Sławomir Trawicki (Wacker Neuson). Jak oceniają tegoroczną imprezę, co myślą o przyszłości samej idei targów, dlaczego biorą w nich udział? Z wypowiedzi wynika jednoznaczna teza – targi są potrzebne! Różne są tylko oczekiwania co do ich częstotliwości oraz formuły.

Galeria

Co słychać na INTERMASZU?

2020-02-06 11:55:56

Jeszcze dziś i jutro można się wybrać na targi Intermasz w Poznaniu. Porozmawialiśmy z ich wystawcami o tym, czy idea organizowania targów w Polsce wciąż ma sens, jak ważne jest pojawienie się na targach i jaka jest rola takich spotkań w budowaniu wizerunku całego rynku maszyn budowlanych. Już pierwszego dnia frekwencja w halach była duża. Spotkaliśmy kilka osób w maseczkach – w przypadku wystawców z Tajwanu to zupełnie nie dziwi. O tym aspekcie tegorocznych targów – zwłaszcza kolejnych – piszemy jednak w osobnym tekście. My przyjechaliśmy porozmawiać o maszynach.

Bieżące numery

Mascus.pl

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.