Go to Top

Odliczamy do „Na poziomie 308”

Już tylko tydzień dzieli nas od imprezy „Na Poziomie 308”. W czwartek 19 września goście muszą być gotowi, by o 15.30 wyruszyć ze swoich hoteli do kopali w Piławie Górnej. Przed wejściem na jej teren każdy będzie musiał zapoznać się z zasadami zachowania w takim miejscu. Volvo podchodzi do spraw bezpieczeństwa bardzo poważnie – stąd obowiązkowe szkolenie BHP dla gości. Jeśli ktoś uzna, że to przesada, niech przypomni sobie, jak zaczyna się każda podróż samolotem. Po wejściu na teren kopalni czeka nas  multum atrakcji – nie tylko pokazy dynamiczne, ale i testy maszyn oraz stoiska partnerów spotkania.

Jakie tematy zdominują „Święto branży kruszyw” - prezentujemy ich pierwszą część:

Stacja 1. Koparki Volvo #DigAssist
Udostępniona do testów koparka kołowa Volvo EW160E wyposażona będzie w zaprojektowany i stworzony przez Volvo system wspomagania kopania 2D Dig Assist z In-Field Design. System pozwala na kształtowanie terenu na podstawie wcześniej wprowadzonych wartości, dzięki czemu równanie, skarpowanie oraz wykop np. pod fundamenty lub zbiorniki wodne będzie osiągalnym zadaniem nawet dla niedoświadczonego operatora. Każdy gość będzie mógł kontrolować i kierować ruchami łyżki koparkowej w taki sposób, aby bezpiecznie ominąć znajdującą się w wykopie przeszkodę. Zasłonięta przednia szyba sprawi, że informacja o bieżącym położeniu łyżki będzie pochodzić wyłącznie z wyświetlacza Co-pilot umieszczonym w kabinie.

Stacja 2. Koparki Volvo #ActiveControl
Każdy z gości będzie mógł zasiąść w kabinie koparki gąsienicowej Volvo EC220EL. Koparka wyposażona będzie w półautomatyczny system kopania Volvo Active Control, który  automatycznie dostosowuje ruch łyżki i wysięgnika do ruchów ramienia wykonywanego przez operatora. Goście będą mieli okazje samodzielnie kształtować skarpę pod wcześniej wprowadzonym do systemu kątem ręcznie kontrolując jedynie ruch ramienia. Przetestować będzie można również skuteczność automatycznego ograniczenia obrotu maszyny i wysokości podnoszenia wysięgnika, a także głębokości kopania. Wszystkie te funkcje sprawią, że operator koparki Volvo z systemem Active Control będzie czuł się pewnie i bezpiecznie nawet w najbardziej zatłoczonych i zabudowanych przestrzeniach.

Stacja 3. Ładowarki Volvo #LoadAssist
Ładując kruszywo ładowarką kołową L180H z systemem Load Assist na wozidło przegubowe A30G  goście zapoznają się z systemem wagowym oferowanym w ładowarkach Volvo. Load Assist waży materiał w łyżce, zlicza cykle, kontroluje ilość materiału załadowanego na środek transportowy oraz pracę maszyny w określonym czasie. Dzięki temu systemowi można planować, nadzorować i podsumowywać produkcję, oraz mieć pewność, że wozidła i samochody ciężarowe opuszczające miejsce załadunku nie zostaną przeładowane. Każdy z gości będzie mógł usiąść w ładowarce L180H i załadować kruszywo na wozidło przegubowe. Jednocześnie po wprowadzeniu odpowiednich danych na wyświetlaczu w kabinie będzie mógł  kontrolować w czasie rzeczywistym ilości materiału w łyżce i na wozidle, w taki sposób aby nie przekroczyć maksymalnej ładowności maszyny. 

Stacja 4. Rozściełacze Volvo #PaveAssist
Każdy, kto zastanawia się w jaki sposób udokumentować i przedstawić inwestorowi dokumentację potwierdzającą odpowiednią jakość nowo ułożonej drogi, powinien odwiedzić tę stację. Prezentowany na niej rozściełacz gąsienicowy P6820D będzie bowiem wyposażony w system Volvo Pave Assist.
Jest to system, który służy do planowania, bieżącej kontroli i podsumowania pracy maszyny. Pokazuje operatorowi ilość materiału potrzebną do ukończenia zadanego odcinka drogi, temperaturę układanej nawierzchni, wyświetla i uaktualnia prognozę pogody. Oprócz bieżącej kontroli pracy system pozwala na generowanie raportów podsumowujących określone odcinki nowo ułożonej nawierzchni, w których znajdują się takie informacje jak mapa termiczna, długość, średnia szerokość i powierzchnia ułożonej nawierzchni, ilość wykorzystanego materiału oraz średnią prędkość maszyny.
Warto przekonać się na własne oczy, jak prosty i intuicyjny w obsłudze jest Pave Assist i jak działa w czasie rzeczywistym. Goście na stacji 4 mogą wprowadzić dane do systemu i wygenerować raport końcowy, który mogą później otrzymać drogą elektroniczną na e-mail.

Kolejne atrakcje przedstawimy w poniedziałek!

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.