Scania P 410 XT - prawie ideał

Scania P 410 XT - prawie ideał

Wywrotki Scania XT 8x4 od dawna są liderem rynku w Wielkiej Brytanii. W testach porównawczych magazynu „Commercial Motor” wywrotkę Scania P 410 XT określono jako „niemal idealne połączenie funkcji i formy”.  Analizie poddano trzy obszary: specyfikację pojazdu, widoczność z kabiny i subiektywne odczucia. Podczas gdy dwie pierwsze kategorie opierają się na faktach i pomiarach, subiektywna punktacja dała dziennikarzom swobodę oceny pojazdów, biorąc pod uwagę ich osobiste preferencje – podobnie, jak robią to właściciele i kierowcy.

W teście badano cztery aspekty kabiny – łatwość wchodzenia, komfort, schowki oraz wyposażenie. Scania P 410 uzyskała maksymalną punktację (5/5) dla sześciu ocenianych elementów (m.in.: zakres regulacji fotela czy przestronność schowków).

- Lepsza widoczność to tylko jeden z wielu atrybutów tego pojazdu. Z trudem doszukiwaliśmy się wad jego wnętrza, stąd wynik 88%. Podczas premiery pojazdów Scania nowej generacji w 2016 r. stwierdziliśmy, że nie ma czegoś takiego, jak idealny pojazd ciężarowy. Nowa Scania jest jednak tak bliska ideału, jak to tylko możliwe. Cztery lata później to stwierdzenie jest nadal aktualne – komentuje redakcja magazynu „Commercial Motor”.
Uznając pojazd Scania P 410 XT za najlepszy spośród sześciu testowanych ciężarówek, redakcja „Commercial Motor” napisała: – Mamy tu pojazd, który spełnia liczne wymagania operatorów, jak i kierowców, dzięki czemu łatwo jest zrozumieć, dlaczego Scania XT z kabiną P jest obecnie najlepiej sprzedającą się wywrotką w Wielkiej Brytanii.

Inf. prasowa Scania

Powrót na górę