Michelin i Camso razem na rynku sprzedaży

Michelin i Camso razem na rynku sprzedaży

Trwa proces integracji spółek Michelin i Camso. Dzięki temu połączeniu Grupa Michelin stała się światowym liderem na rynku ogumienia off-the road posiadającym w swojej ofercie takie marki, jak Michelin, Camso, Solideal, Kleber, BFGoodrich, Taurus i Rodaco. Od nowego roku pracownicy obu firm stanowią jeden zespół, a każdy z przedstawicieli sprzedaży będzie oferował klientom pełną ofertę produktową obu firm. Dzięki integracji z Camso oferta produktów Grupy Michelin rozszerza się o nowe segmenty i obejmuje aktualnie opony rolnicze, budowlane, do transportu wewnętrznego oraz przeznaczone do pojazdów militarnych.

Zintegrowanie Michelin i Camso oznacza wzbogacenie zespołu sprzedaży o  doświadczenia i zasoby know-how obu firm. Połączona oferta Michelin i Camso w linii „Beyond Road” składa się teraz z opon pneumatycznych i pełnych, gąsienic do pojazdów budowlanych i rolniczych, kompletnych kół oraz usług z zakresu zarządzania flotami przemysłowymi. Aby zagwarantować maksymalną stabilność sprzedaży, wszystkie działania operacyjne, takie jak dostawy czy procesy posprzedażowe, będą integrowane stopniowo w ciągu kilku nadchodzących lat.
 
Firma Michelin przejęła Camso w 2018 roku. Na mocy porozumienia działalność obu firm została połączona, a w efekcie powstała nowa jednostka zarządzana z siedziby w kanadyjskiej prowincji Quebec. Camso jest wiodącym producentem gąsienic gumowych do sprzętu rolniczego i skuterów śnieżnych, a także opon pełnych i diagonalnych do maszyn używanych do transportu wewnętrznego.  Jest także jednym z trzech największych producentów na rynku gąsienic i opon do niewielkich i ciężkich maszyn budowlanych.
 
Spółka Camso z siedzibą w Magog (Quebec, Kanada) działa na rynku od 1982 roku i aktualnie zatrudnia 7700 pracowników oraz posiada 17 zakładów produkcyjnych, 3 ośrodki badawczo-rozwojowe oraz prowadzi działalność handlową w 100 krajach.
 
Po połączeniu z Camso Grupa Michelin będzie światowym graczem numer 1 na rynku ogumienia off-the road posiadającym 26 zakładów zatrudniających łącznie ok. 12 tys. osób. Sprzedaż nowego lidera rynkowego będzie dwukrotnie większa od sprzedaży netto samego Camso.

Współpraca jednostek badawczych Camso i Michelin zwiększy innowacyjność Grupy  Michelin w produkcji gąsienic i opon niepneumatycznych, a także pozwoli wzmocnić pozycję spółki jako światowego lidera technologicznego wspierającego zrównoważoną mobilność. Obszar ten obejmuje takie zagadnienia jak prace nad wydłużeniem okresu wykorzystywania opon i tym samym redukcja własnego śladu ekologicznego. Z kolei przełomowe technologie Michelin w zakresie ograniczenia zagęszczenia gleby przy zachowaniu doskonałej trakcji przyczynią się do rozwoju produktów Camso.
Integracja przyniesie obu stronom liczne korzyści. Michelin wykorzysta doświadczenie Camso na rynku off-the road, natomiast Camso zyska dostęp do rozległej fachowej wiedzy specjalistów Michelin  z rynku opon specjalistycznych.
 Transakcja potwierdza zaangażowanie Grupy Michelin w rozszerzanie działalności w zakresie opon i usług przy jednoczesnym realizowaniu strategii nastawionej na dystrybucję.

Inf. prasowa i zdjęcia Michelin Polska

Powrót na górę