Kiedy przejdziemy tunelem pod Ursynowem?

Kiedy przejdziemy tunelem pod Ursynowem?

Choć pandemia nie zatrzymała prac na budowach, prawie rok opóźnia się oddanie do użytku Południowej Obwodnicy Warszawy. Połowicznie działa most przez Wisłę i część trasy przed i za nim. Niestety, newralgiczny punkt obwodnicy, czyli tunel prowadzący pod wielkim warszawskim osiedlem, a nawet pod tunelem metra, nadal nie został ukończony. Choć zbudowano go już jakiś czas temu, a i okolice tunelu zaczynają już wyglądać dość schludnie, nadal nie jest znany termin oddania go do użytku. A miał to być czerwiec. Tak, ten czerwiec, który skończył się wczoraj...

Zgodnie z umową GDDKiA wydłużyła czas na ukończenie robót w tunelu do końca marca 2021 r. Powodem wydłużenia czasu na ukończenie były kwestie formalne, nie ma to nic wspólnego z lockdownami.
Tunel pod Ursynowem jest najdłuższym tunelem drogowym w Polsce mierzącym 2,3 km. Nad bezpieczeństwem jego użytkowników przez 24 godziny na dobę czuwać mają pracownicy  CZT (Centrum Zarządzania Tunelem) obserwujący wskazania różnego rodzaju czujników oraz obraz ze 130 kamer.
Mimo zapowiedzi,  tunelem nie przejedziemy w II kwartale tego roku. A kiedy? To jest najciekawsze. Nikt nie umie określić tej daty. Wytłumaczeniem takiej sytuacji jest wyjątkowość tego obiektu i złożoność procedur, które musi przejść, by otrzymać dopuszczenie do użytkowania.
(mz)

Powrót na górę