Co słychać w firmie Agrex?

Co słychać w firmie Agrex?

Agrex znamy w naszej branży od 30 lat, wszak to ona wprowadzała na polski rynek i z ogromnymi sukcesami sprzedawała maszyny budowlane Case. Od pewnego czasu jako Agrex Eco zajmuje się maszynami dla przemysłu odpadów reprezentując najlepszych producentów takiego sprzętu. Jednym z nich jest AMP Robotics Corp. – światowy pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki i infrastruktury dla branży recyklingu i utylizacji odpadów. Wspólnym projektem firm jest oddany właśnie do użytku w zakładach SIGMA SA w Lublinie obiekt demonstrujący możliwości sztucznej inteligencji w procesie sortowania.

Zakład jest dostępny dla firm zajmujących się recyklingiem i gospodarką odpadami z całej Europy, które mogą przetwarzać swoje produkty przy użyciu jednego z systemów robotycznych AMP sterowanych sztuczną inteligencją w celu identyfikacji różnych rodzajów papieru, tworzyw sztucznych i metali do sortowania.
Firma AMP mianowała Agrex-Eco, dostawcę kompleksowych usług dla przemysłu odpadowego, swoim oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Agrex-Eco oferuje konsultacje w zakresie projektowania i instalacji oraz szkolenia i wsparcie techniczne, a także współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu w całej Europie.

– Otwarcie centrum demonstracyjnego w Lublinie we współpracy z firmą Agrex-Eco i jej wieloletnim partnerem SIGMA jest kolejnym przełomowym momentem w procesie rozszerzania naszej obecności w Europie – powiedział Gary Ashburner, dyrektor generalny AMP Robotics na Europę. – Jesteśmy wzajemnie zaangażowani w obniżanie kosztów recyklingu i poprawę odzysku materiałów i chcemy pokazać, w jaki sposób nasze systemy, zasilane największym w branży zbiorem danych SI, mogą przeobrazić ich działania.

– W Europie obserwujemy silne dążenie do wdrażania rozwiązań z zakresu SI i automatyzacji w celu wydajniejszego przetwarzania materiałów, przy czym AMP jest zdecydowanym liderem tej tendencji – powiedział Jacek Zawadzki, prezes Agrex-Eco. – Robot zainstalowany w zakładzie referencyjnym SIGMA oferuje doskonały wgląd w system, który zmienia ekonomikę branży.

www.youtube.com

Powrót na górę