Precyzyjne wiercenie z HALO

Precyzyjne wiercenie z HALO

Po pięciu latach badań i testów australijscy inżynierowie Digga wypuścili na rynek innowacyjny system pionowania wiertła HALO. Jest się czym chwalić! Umożliwia on uzyskanie równego i dokładnego odwiertu bez konieczności wychodzenia z kabiny i bez potrzeby korzystania z pomocy innych osób. Czujniki i diody pokazują, kiedy urządzenie znajduje się w pionie z dokładnością do 0,25 stopnia. Pasek z diodami jest świetnie widoczny dla operatora, który od razu skorygować może położenie urządzenia. Kieruje się kolorami diod, które zapalają się na zielono lub czerwono, pozwalając na intuicyjną reakcję. Wiercić w asyście HALO można także pod kątem.

Jedną z możliwości systemu HALO jest utrzymanie prostego odwiertu pod wybrany kątem. Służy temu specjalna funkcja ZERO. Po ustawieniu napędu i wiertła pod założonym kątem trzeba „wyzerować” jego położenie względem podłoża, a następnie korzystać z naprowadzania HALO, by odwiert był równy i prosty na całym przebiegu. Ta funkcja działa w opcji z baterią.

HALO nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę, ogranicza też awaryjność sprzętu. Umożliwia wyeliminowanie obciążeń bocznych wiertła i napędu, z którymi mamy do czynienia podczas regulowania kąta nachylenia w trakcie wiercenia. Obecnie system HALO jest dostępny dla napędów PD3 — PD7.
Jedynym dystrybutorem osprzętu Digga w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej jest firma Serafin Maszyny.

Powrót na górę