IVECO T-WAY z nagrodą!

IVECO T-WAY z nagrodą!

IVECO T-WAY został uhonorowany prestiżową niemiecką nagrodą German Design Awards 2022 w kategorii pojazdów użytkowych. Najcięższy z samochodów ciężarowych IVECO, zaprojektowany pod kątem wytrzymałości i niezawodności w najtrudniejszych warunkach terenowych, wyróżnia się surową, ale elegancką stylistyką, w której estetyczne proporcje między kabiną a podwoziem, wraz z masywnym, w całości metalowym zderzakiem, wyrażają moc i wzbudzają zaufanie do solidności konstrukcji.

Laureatów nagrody German Design Awards wybiera Niemiecka Rada Wzornictwa, jedno z najważniejszych na świecie centrów kompetencji w dziedzinie komunikacji i zarządzania markami w obszarze wzornictwa. Decyzję o przyznaniu nagrody IVECO T-WAY podjęło jury złożone z 37wybitnych ekspertów z dziesięciu krajów, reprezentujących branżę wzornictwa, biznes oraz środowiska naukowe i akademickie.

Hasłem przewodnim dziesiątej jubileuszowej edycji German Design Awards było pytanie: „Jak myślą projektanci?”. Zwraca ono uwagę na różnorodność sposobów, w jakich projektanci starają się znaleźć odpowiedzi na coraz bardziej złożone kwestie, począwszy od nowych technologii cyfrowych po klimatyczną neutralność produkcji. Tak też było w przypadku IVECO T-WAY, najcięższego pojazdu w ofercie marki, zaprojektowanego pod kątem wytrzymałości i niezawodności w najbardziej ekstremalnych misjach terenowych. Przy projektowaniu pojazdu IVECO T-WAY szczególny nacisk położono na dostosowanie głównych cech linii IVECO WAY do eksploatacji w specyficznych, terenowych warunkach. Samochód wyróżnia się surową, ale elegancką stylistyką, w której estetyczne proporcje między kabiną a podwoziem, wraz z masywnym, w całości metalowym zderzakiem, wyrażają moc i wzbudzają zaufanie do solidności konstrukcji. Z kolei doskonale ergonomiczne wnętrze kabiny podporządkowano komfortowi i bezpieczeństwu kierowcy, wyposażając je w zaawansowaną technologię. Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby oferować maksymalną funkcjonalność na nieutwardzonych drogach. Do najważniejszych elementów stylistycznych nawiązujących do DNA marki IVECO należą duże logo na wyrazistym grillu z ciekawie zaprojektowanymi detalami oraz charakterystyczny kształt reflektorów.
– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że IVECO T-WAY zdobył uznanie potwierdzone tak prestiżową nagrodą. Zastosowaliśmy w nim rozwiązania podporządkowane potrzebom kierowców. Są one wspólne dla całej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY, która błyskawicznie zyskuje popularność wśród użytkowników. Pod względem konstrukcji i wzornictwa jest to ambitny projekt podnoszący standardy solidności, niezawodności, efekty efektywności i komfortu pracy kierowcy – w dodatku wświetnym stylu! – powiedział Marco Armigliato (CNH Industrial Strategic Design).

Informacja prasowa Iveco

Powrót na górę