Wielkie plany Hyundaia

Wielkie plany Hyundaia

Hyundai Construction Equipment zainwestuje 150 mln euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Ulsan (Korea Południowa), zwiększając jego wydajność o 50% – do ponad 15.000 maszyn rocznie. Umożliwi to zwiększenie obecności Hyundaia na dynamicznie rozwijającym się światowym rynku sprzętu budowlanego. Powstanie też baza produkcyjna dla nowej generacji maszyn zasilanych energią elektryczną i wodorem. Realizacja inwestycji zajmie najbliższe cztery lata.

Hyundai planuje zwiększenie produkcji przede wszystkim koparek gąsienicowych i ładowarek kołowych, jednak głównym celem inwestycji jest restrukturyzacja linii montażowych, która pozwoli na uproszczenie produkcji i wzmocnienie konkurencyjności produktów.

W 2020 roku HCE ogłosił plany wprowadzenia na rynek gamy koparek zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, które produkowane będą we współpracy z Hyundai Motors. Zaprezentowano już gamę przemysłowych wózków widłowych napędzanych wodorem, które mają zostać wprowadzone na rynek w 2023 r. Trwają prace nad urządzeniami o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla, które będą liczyły się na rynku w nieodległej przyszłości.

Hyundai Construction Equipment będzie nadal inwestować, aspirując do osiągnięcia pozycji światowego lidera. Firma koncentruje się na zwiększeniu wydajności produkcji i budowaniu infrastruktury niezbędnej dla szybkiego wzrostu, który jest planowany nadchodzące lata. Hyundai skupia się także na podniesieniu wydajności swoich maszyn.

Powrót na górę