Gąsienicowe trio od Hyundaia

Gąsienicowe trio od Hyundaia

Hyundai Construction Equipment wprowadza na rynek trzy nowe koparki gąsienicowe serii A zgodne z normą EU Stage V. To maszyny, które mieszczą się w cieszącym się wielką popularnością przedziale 13-15 ton. Napędzane najnowszymi silnikami wysokoprężnymi firmy Cummins modele HX130A LCR, HX140A L i HX145A LCR charakteryzują się licznymi ulepszeniami, które zainteresują zarówno kupujących, jak i wynajmujących.

Pomimo podobnych ciężarów roboczych modele HX130A LCR, HX140A L i HX145A LCR zapewniają zróżnicowane zakresy działania, aby zapewnić klientom dostęp do maszyny, której najbardziej potrzebują. Koparka HX130A LCR, który spodoba się klientom wynajmującym, jest napędzana silnikiem Cummins F3.8 o mocy 55 kW (74 KM). Silnik spełnia normę emisji EU Stage V bez konieczności stosowania AdBlue.
Model HX140A L wykorzystuje mocniejszą wersję silnika Cummins o mocy 100 kW (134 KM), która zapewnia maksymalną siłę kopania i wyższą wydajność. Dysponując taką samą mocą wyjściową, jak jej poprzedniczka, koparka oferuje o 3% większą moc i o 12% większy moment obrotowy.
Trzecim nowym modelem jest HX145A LCR. Podobnie jak HX130A LCR [nadaje się szczególnie do zastosowań, w których przestrzeń do manewrowania jest na wagę złota, tak jak w usługach komunalnych, robotach drogowych i budownictwie mieszkaniowym. Silnik zapewnia o 8% większą moc w stosunku do swojego poprzednika, zapewniając jednocześnie 4% oszczędność paliwa i 60% redukcję emisji cząstek stałych. HX145A LCR zapewnia do 6% niższe zużycie paliwa podczas prac poziomowania i 3% spadek zużycia podczas załadunku ciężarówki w porównaniu z modelem serii HX.
To i inne udogodnienia sprawiają, że nowe koparki gąsienicowe marki Hyundai z pewnością sprostają oczekiwaniom klientów, którzy poszukują wydajnych, oszczędnych i niezawodnych maszyn. (JIB)

Powrót na górę