Elektryczne betonomieszarki Volvo

Elektryczne betonomieszarki Volvo

Ciężkie pojazdy dla przemysłu betonowego należą do najtrudniejszych do zelektryfikowania. Dzięki Volvo Trucks jest to jednak możliwe. Unicon, największy producent i dostawca betonu towarowego w Danii, zamierza złożyć w tej firmie zamówienie na 11 elektrycznych samochodów Volvo FM Electric. Dostawy rozpoczną się pod koniec roku. Ponadto firmy Unicon i Volvo Trucks uzgodniły długoterminową współpracę, której celem jest opracowanie i wdrożenie kompletnych rozwiązań elektrycznych dla samochodów ciężarowych i nadwozi dla branży betonowej.

Po pozytywnych testach Volvo FE Electric Unicon robi teraz kolejny duży krok w kierunku dystrybucji bezemisyjnej, wprowadzając nową generację elektrycznych betonomieszarek o większym zasięgu i ładowności. W związku z tym firma zamierza złożyć największe jak dotąd prywatne zamówienie na 11 podwozi Volvo FM Electric, które zostaną zabudowane betonomieszarkami i będą eksploatowane w Danii.

Ponadto Unicon i Volvo Trucks nawiązały długoterminową współpracę w celu wdrożenia i optymalizacji rozwiązań elektrycznych dla przemysłu betonowego. Współpraca ta ma na celu umożliwienie firmie Unicon wprowadzenia do eksploatacji elektrycznych betonomieszarek, które odpowiedzą na wszystkie potrzeby związane z wydajną i zrównoważoną dystrybucją betonu towarowego.

- Dzięki temu dużemu zamówieniu i ambitnej umowie o współpracy wprowadzamy konkretne działania w ramach realizacji naszych celów redukcji emisji CO2 w naszej dystrybucji. To wyraźnie podkreśla naszą rolę jako lidera branży budowlanej zarówno w Danii, jak i na całym świecie. Bardzo cieszymy się na współpracę z Volvo Trucks, która daje nam wyjątkowe możliwości wspólnego opracowywania odpowiednich, kompletnych rozwiązań elektrycznych dla samochodów ciężarowych i nadwozi dla naszej dystrybucji - wyjaśnia Christian Elleby, dyrektor ds. łańcucha dostaw i zaopatrzenia w firmie Unicon.

Rekordowe duńskie zamówienie na elektryczne samochody ciężarowe jest warte odnotowania, ponieważ ciężkie pojazdy dla przemysłu betonowego należą do najtrudniejszych do zelektryfikowania. Dlatego, jak twierdzi Peter Ericson, dyrektor zarządzający Volvo Trucks w Danii, jest to znacząca i przyszłościowa współpraca, po której Volco wiele się spodziewa.
⁃ Dzięki tej umowie podejmujemy ważne kroki w rozszerzaniu bezemisyjnych rozwiązań dystrybucyjnych na branżę betonową, w której elektryfikacja ciężkich pojazdów była bardzo trudnym wyzwaniem ze względu na duże obciążenia i wymagania związane z ciągłym mieszaniem betonu. Cieszymy się, że Unicon jest naszym partnerem strategicznym w tym projekcie i oczekujemy, że współpraca ta przyniesie wiele rozwiązań i korzyści dla całej branży.

Inf.prasowa i zdjęcia: Volvo Trucks

Powrót na górę