KOHLER zatwierdza HVO w swoich silnikach

KOHLER zatwierdza  HVO w swoich silnikach

Firma Kohler Engines chce zmniejszyć wpływ swoich silników na środowisko, dlatego zatwierdziła stosowanie hydrorafinowanych olejów roślinnych (HVO) zgodnych z normą EN15940 we wszystkich swoich silnikach wysokoprężnych – zarówno w czystej postaci, jak i jako mieszankę z konwencjonalnym olejem napędowym. HVO umożliwia redukcję emisji CO2 nawet o 90% i to bez konieczności modyfikacji silnika.

Decyzją podjęto po intensywnych testach laboratoryjnych i praktycznych prowadzonych przez zespół inżynierów Kohlera. Podkreślają oni, że aby używać HVO, nie trzeba modernizować silnika. Konieczne może być jedynie stosowanie systemów oczyszczania spalin
HVO to odnawialne paliwo parafinowe znane również pod nazwami „syntetyczny olej napędowy” i „odnawialny olej napędowy”. Jest produkowany z olejów roślinnych lub tłuszczów zwierzęcych pochodzących z pozostałości przemysłu mięsnego i rybnego. Ponieważ jest otrzymywany z materiału organicznego, HVO – w przeciwieństwie do biodiesla – nie zużywa zasobów rolnych ani nie przyczynia się do wylesiania.Może być stosowany wszędzie tam, gdzie obecnie stosuje się olej napędowy. W porównaniu z większością konwencjonalnych olejów napędowych, HVO ma wyjątkowo niską zawartość siarki, a podczas jego stosowania występuje niższa emisja spalin Syntetyczny olej napędowy jest powszechnie dostępny na stacjach serwisowych w całej Europie Północnej i staje się paliwem nowej generacji. W 100% wolne od paliw kopalnych i w 100% z recyklingu.

Inf. prasowa i zdjęcia: Kohler Engines

Powrót na górę