Branża na pomoc Ukrainie

Branża na pomoc Ukrainie

Zgodnie z obietnicą nadal piszemy o inicjatywach firm z naszej branży, które niosą pomoc Ukrainie – zarówno tysiącom uchodźców, którzy dotarli już do Polski, jak i tym, którzy pozostali, by bronić swojego kraju. Do tych informacji dotarliśmy sami, otwieramy jednak nasze łamy dla tych, którzy swoją zbiórkę lub inne tego typu działania chcieliby nagłośnić.
Dekpol Steel pomaga swoim pracownikom narodowości ukraińskiej sprowadzić rodziny, zapewniając transport i noclegi, podobnie Budimex, który dodatkowo przygotował systemową i długoterminową pomoc dla uchodźców w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie otworzyły na swoim terenie punkt zbiórki darów.

Firma Dekpol Steel napisała na facebooku: Dekpol Steel to nie tylko producent łyżek do przemysłu ciężkiego, to przede wszystkim ludzie którzy z pasją tworzą tę firmę. Częścią naszej rodziny, bo tak się nazywamy, są pracownicy z Ukrainy, którzy w obecnej sytuacji nie zostają sami. Jesteśmy silnie zdeterminowani, aby ich bliscy mieli zapewnione bezpieczeństwo, dlatego organizujemy dla rodzin pracowników, transport oraz noclegi z pełnym wyżywieniem. Chcemy, aby w tak niewyobrażalnie ciężkiej dla nich sytuacji mieli możliwość bycia razem, bo przecież rodzina jest najważniejsza.
Całym sercem wspieramy również tych, którzy zostali na Ukrainie by bronić swojego kraju. Wasza dzielna postawa wspaniale wpisuje się w cytat św.p. ks. Jerzego Popiełuszko:
Człowieka można przemocą ugiąć, ale nie można go zniewolić

Budimex, również mający wśród swoich pracowników Ukraińców, zaoferował im pomoc organizacyjną i finansową dla rodzin przebywających na terenie Ukrainy, włączając w to sprowadzenie ich do Polski. Budimex pomaga także w zakwaterowaniu. Pracownicy, którzy chcą wrócić na Ukrainę, mogą to zrobić bez przeszkód, a firma deklaruje, że ich miejsca pracy będą na nich czekać. O to samo Budimex zaapelował do swoich podwykonawców.

Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały w pawilonie 4 Centralny Punkt Zbiórki Darów dla Ukrainy. Od 10.00 do 20.00 można tam przynosić rzeczy, które pomogą przetrwać ludziom w ogarniętym wojną kraju – materiały opatrunkowe, żywność o długim terminie ważności, termosy, kubki termiczne, produkty higieniczne, koce itp. Punkt odbioru powstał przy współpracy Caritas Poznań, Miasto Poznań, Grupa MTP, ZHR Okręg Wielkopolski. Akcję koordynuje fundacja In Spire.

Czekamy na kolejne takie inicjatywy! A może ktoś ma pracę dla osób, które dotarły już do Polski? O tym także chętnie napiszemy!

Powrót na górę