Przegląd silników Volvo co tysiąc godzin

Przegląd silników Volvo co tysiąc godzin

Volvo CE wydłuża okresy międzyprzeglądowe silników do tysiąca godzin. Postęp w technologii środków smarnych Volvo CE oraz nowe, wysokowydajne filtry oleju silnikowego i paliwa pozwalają na wydłużenie okresów międzyprzeglądowych i redukcję kosztów nawet o 50%. Pakiet do serwisu co 1.000 godzin składa się z oleju silnikowego Volvo Engine Oil VDS-4.5 oraz wysoko wydajnych filtrów oleju silnikowego i paliwa, również marki Volvo.

 Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszych klientów jest zwiększanie dyspozycyjności maszyn i obniżanie kosztów ich utrzymania – mówi Niclas Wahlström, dyrektor ds. utrzymania i części w Volvo Construction Equipment. – Dlatego nasze zespoły projektantów i technologów nieustannie pracują nad jakością i rozwojem maksymalnie trwałych maszyn i podzespołów. Efektem tych prac są między innymi wysoko wydajne filtry paliwa Volvo, dzięki którym możemy zaoferować klientom kompletny pakiet do serwisu silnika w odstępach co 1000 godzin. Przekłada się to na niższe wymagania w zakresie serwisowania i niższe koszty utrzymania maszyn, które spędzają więcej czasu przy pracy i w pełni wykorzystują swój potencjał.

Dłuższe okresy międzyprzeglądowe przyniosą klientom nawet 50-procentową redukcję kosztów utrzymania i będą miały korzystny wpływ na środowisko naturalne . Nie wpłyną natomiast w niekorzystny sposób na osiągi ani na trwałość użytkową podzespołów.
Stosowanie oleju Volvo Engine Oil VDS-4.5 i wysoko wydajnych filtrów Volvo jest korzystne także w starszych maszynach, ale ich użytkownicy powinni przestrzegać okresów międzyprzeglądowych podanych w podręcznikach operatora.
Wydłużone okresy międzyprzeglądowe silnika są dostępne w szerokiej gamie maszyn. Aby sprawdzić, czy posiadany sprzęt Volvo kwalifikuje się do wydłużonych okresów międzyprzeglądowych, należy zwrócić się do lokalnego dealera Volvo.

Inf. prasowa Volvo CE

Powrót na górę