Volvo CE poszerzy portfolio modeli elektrycznych

Volvo CE poszerzy portfolio modeli elektrycznych

Volvo Construction Equipment przyspiesza transformację inwestując w holenderską firmę Limach, produkującą elektryczne koparki kołowe i gąsienicowe na rynek tego kraju. Dzięki temu Volvo poszerzy swoje portfolio maszyn elektrycznych – obecnie produkuje 5 maszyn kompaktowych z tym napędem, najwięcej w branży.

– Zmiany klimatu to rzeczywistość; wierzymy, że znajdując nowe możliwości współpracy możemy sprostać rosnącym wymaganiom zrównoważonego rozwoju. Będąc liderem w stosowaniu napędu elektrycznego uważamy firmę Limach za interesującego gracza na rynku i doskonałe uzupełnienie naszego portfolio i jesteśmy pewni, że nasi klienci skorzystają na tej fuzji – powiedział Thomas Bitter z Volvo CE.

Silnik spalinowy w wybranych koparkach zostanie zastąpiony opracowanym przez Limach zestawem do elektryfikacji.

– Limach powstał z myślą o rozwoju sprzętu budowlanego z napędem elektrycznym. Każda maszyna jest wykonywana na zamówienie w naszym zakładzie produkcyjnym w Ede w Holandii i dostarczana zgodnie ze specyfikacją klienta – powiedział Rens de Bruijn, dyrektor generalny Limach. – Od czasu opracowania naszej pierwszej koparki demonstracyjnej w 2017 roku obserwujemy rosnący popyt ze strony klientów w Holandii. Dzięki inwestycji Volvo CE możemy zwiększyć produkcję naszych koparek elektrycznych i rozszerzyć oferowany przez nas asortyment, aby zaspokoić rosnący popyt na maszyny z napędem elektrycznym.

Limach będzie nadal działać jako samodzielna firma. Oczekuje się, że transakcja nie będzie miała znaczącego wpływu na dochody lub sytuację finansową Volvo Group.

Inf. prasowa i zdjęcia: Volvo CE

Powrót na górę