Wielki powrót Volvo Days

Wielki powrót Volvo Days

„Powróciliśmy!” – dało się słyszeć wiele razy podczas Volvo Days 2022. Minęły cztery długie lata od ostatniej edycji kultowej imprezy w Eskilstunie, a przez ten czas doszło do kolosalnych zmian na świecie i rynku maszyn budowlanych. Volvo Days dopiero się rozpoczyna, potrwa trzy tygodnie, a organizatorzy już mówią o spodziewanej liczbie gości przekraczającej 7 tysięcy osób. Nie mogło zatem zabraknąć tam również nas.

Hasłem Volvo Days 2022, które pojawiło się już wcześniej w materiałach promocyjnych firmy, jest „Zmiana zaczyna się tutaj”. Impreza ma być więc okazją nie tylko do zaprezentowania nowych produktów i rozwiązań, ale również pokazania filozofii Volvo, która polega na byciu liderem w kwestiach takich jak elektromobilność i zrównoważony rozwój. Podczas dynamicznego pokazu maszyn dużą rolę odgrywały te o napędzie elektrycznym, które stały się potężną częścią oferty szwedzkiego producenta.
Dla tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w trzytygodniowym programie, Volvo po raz pierwszy przygotowało możliwość uczestniczenia w Volvo Days dzięki cyfrowej platformie, która zostanie uruchomiona już w najbliższych dniach. To doskonała okazja do poznania nowości, tym bardziej, że Volvo CE nie będzie brało udziału w tegorocznej Baumie.
Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z otwarcia imprezy. Podkreślali, że mają wielką nadzieję, że na przeprowadzenie kolejnej edycji nie będą musieli czekać aż cztery lata. My również na to liczymy!

A o tym, co zaprezentowało Volvo, napiszemy w następnych wydaniach PBN.

Tekst i zdjęcia: Janek Izydor Barański

Powrót na górę