Uchodźcy z Ukrainy pod opieką JCB

Uchodźcy z Ukrainy pod opieką JCB

JCB zaoferowało pomoc 70 uchodźcom z Ukrainy. Udostępniono im mieszkania firmowe w siedzibie w Uttoxeter. Na czele inicjatywy stoją Anthony i Carole Bamford. Pierwsza rodzina ze wschodu już się wprowadziła. Natalia Stepanenko jest żoną menedżera JCB na Ukrainie. Po rozpoczęciu działań wojennych udało się jej uciec wraz z dwojgiem dzieci, mąż dostał powołanie do wojska. Wkrótce do siedziby JCB przyjadą kolejne rodziny uchodźców. W akcji pomocy biorą udział pracownicy JCB, którzy przygotowali dla uciekinierów podstawowe produkty i wyposażenie mieszkań.

„Nikt nie może pozostać obojętny wobec ludzkiego cierpienia spowodowanego konfliktem, a zaoferowanie domu ukraińskim rodzinom to najmniej, co możemy zrobić – powiedział lord Anthony Bamford. - Jesteśmy gotowi zaoferować jak największą pomoc.”
Wśród pomagających jest ukraiński pracownik firmy Viktor Melnykevic z Rocester, który pracuje dla JCB od 12 lat. Viktor, który pracuje na linii produkcyjnej koparko-ładowarek, zgłosił się na ochotnika do przetłumaczenia pakietów powitalnych przygotowywanych dla uchodźców przyjmowanych przez JCB. Jak powiedział, zawsze cenił sobie pracę w brytyjskiej firmie, ale teraz ceni ją jeszcze wyżej.
Inf. prasowa JCB

Powrót na górę