Wodorowe JCB defilowałow Londynie

Wodorowe JCB defilowałow Londynie

Pierwsza na świecie koparka napędzana silnikiem na wodór wzięła udział we wspaniałej paradzie z okazji 70-letniego panowania brytyjskiej królowej Elżbiety II. Już na wygląd różniąca się znacznie od maszyn z klasycznym napędem, bo „ekologicznie” zielona , koparko-ładowarka została przyjęta wielkim aplauzem, gdy jechała wzdłuż The Mall w Londynie w kierunku Pałacu Buckingham,. Za sterami maszyny usiadła 30-letnią Georgina Williams na co dzień pracująca w Strefie Testów maszyn JCB.

Uroczystości królewskiego Platynowego Jubileuszu były pierwszym dużym publicznym występem wodorowej maszyny na światowej scenie. To Lord Bamford kieruje projektem opracowania maszyn JCB zasilanych wodorem. –  Byłem niezmiernie dumny, widząc, jak pierwszy produkt JCB zasilany wodorem zajmuje centralne miejsce na paradzie z okazji 70-letniego panowania Jej Królewskiej Mości –  powiedział. – Byłem bardzo zadowolony, mogąc pokazać, że JCB zależy na rozwijaniu maszyn zasilanych wodorem, co pomoże nam przyczynić się do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Anthony Bamford wezwał inżynierów JCB do opracowania silnika spalinowego na wodór w 2020 roku, ponieważ wierzy, że technologia ta oferuje najszybszy sposób na osiągnięcie celów redukcji emisji w Wielkiej Brytanii. JCB jest liderem w dążeniu do osiągnięcia zerowej emisji do 2050 roku i testuje już szereg prototypowych maszyn zasilanych wodorem.

Oprócz koparko-ładowarki brytyjska firma ujawniła drugi prototyp zasilany wodorem: ładowarkę teleskopową Loadall.

Fot. JCB

Powrót na górę