Bauma wraca z pełną mocą!

Bauma wraca z pełną mocą!

Ani pandemiczna przerwa, ani kryzys energetyczny ani wojna na Ukrainie nie zagroziły targom Bauma, które nieprzerwanie pozostają największą na świecie przemysłową imprezą targową. Jesienią w Monachium będziemy mieli okazję zapoznać się z ofertą 3 tys wystawców. Dlaczego zdecydowano się zmienić tradycyjny kwietniowy termin tych kultowych targów? Wytłumaczenie jest proste – finalne przygotowania do tak ogromnej imprezy muszą potrwać co najmniej pół roku, a kto w październiku 2021 mógł na 100% przewidzieć dalsze losy pandemii na świecie? Niemcy nadal wymagają bezwzględnie od pasażerów komunikacji zbiorowej noszenia masek i trudno jest spotkać osobę łamiącą ten nakaz.

Bauma 2022 odbywać się będzie w dniach 24-30 października. Z zapowiedzi organizatorów, jak i firm biorących udział w targach, wynika, że szykowanych jest wiele prawdziwych nowości. Podczas pandemicznej przerwy świat mocno poszedł do przodu i choć nadal kluczowe dla użytkowników maszyn są niskie koszty użytkowania, jak i wydajność maszyn, to drogą do uzyskania tych efektów są nowoczesne technologie. W skrócie organizatorzy ujęli to w pięć obszarów: budowlane technologie i materiały przyszłości, maszyny autonomiczne, górnictwo – zrównoważone, wydajne, odpowiedzialne, cyfrowy plac budowy, droga do zeroemisyjności.

Po powrocie ze spotkania z reprezentacją wystawców Baumy 2022 mamy wrażenie, że jest to dokładnie to, nad czym od dawna pracują firmy z naszej branży i co chcą nam zaprezentować. Ciąg dalszy w Pośredniku Budowlanym 3/2022

Magdalena Ziemkiewicz

fot. Janek Izydor Barański

Powrót na górę