Rekomendacje

Reklama


Mascus.pl

W szykowanym właśnie do publikacji wydaniu „Maszyn Budowlanych" pojawi się nowa rubryka - "Porozmawiajmy o maszynach". Naszym pierwszym rozmówcą był Tomasz Puścian z Beregerat Monnoyeur, który opisał dokładnie zasady kwalifikacji maszyn oferowanych w ramach opcji "Używany z certyfikatem". Opowiedział nam jednak znacznie więcej...

Rynek maszyn  "z drugiej ręki” jest pełen niespodzianek, a raczej pułapek. To jednak wielka pokusa - zapłacić mniej za „prawie” taką samą maszynę. Dlatego od pewnego czasu kwitną przeróżne aukcje i powstają coraz to nowe portale ogłoszeniowe poświęcone używanym maszynom budowlanym. I właśnie dlatego producenci maszyn wkraczają na ten rynek coraz śmielej. Mając wiedzę, dzięki której są w stanie ręczyć za maszynę używaną swojej firmy.

Caterpillar gromadzi informacje o każdej maszynie, którą sprzeda i dotyczy to wszystkich maszyn na całym świecie. Wiadomo, kiedy maszyna była serwisowana, jakie miała wymieniane części. Znany jest jest przebieg i kolejni właściciele. I tylko takie używane modele oferowane są przez dealerów CAT z certyfikatem.

Bergerat Monnoyeur ma w Polsce 6 oddziałów i 4 filie, w których wykwalifikowani specjaliści CAT pomagają handlowcom w poszukiwaniach używanych maszyn, o jakie pytają klienci. W stałym magazynie jest zwykle 100-200 modeli, jednak dowolną inną maszynę można znaleźć i sprowadzić w krótkim czasie. Taki sposób działalności to nie tylko pewność, ale i zwyczajna wygoda dla klienta. Przedstawiciel handlowy może mu bowiem zaproponować modele nowe i używane, doradzić, wyszukać maszynę i wreszcie dopomóc w załatwieniu finansowania zakupu.

Okazuje się zresztą, że nawet samodzielne wyszukiwanie maszyny za pomocą portalu catused.com często kończy się telefonem do handlowca, który dysponuje jeszcze lepszymi narzędziami do swobodnego poruszania się w gąszczu internetu, może też mieć dodatkową wiedzę o oferowanych tam modelach maszyn.

„Porozmawiajmy o maszynach” będzie można znaleźć w wydaniu "Maszyn Budowlanych" 1/2011, które ukażą się pod koniec lutego.

 
Zdjęcie tygodnia
Zamów PosBudNews
Zapraszamy na film
Please update your Flash Player to view content.
Plac Budowy Sp. ZOO


Dwumiesięcznik o maszynach, narzędziach i sprzęcie budowlanym ukazujący się od 1996 roku, dostępny wyłącznie w prenumeracie. Źródło wiedzy o nowościach na rynku, publikuje relacje, reportaże i prezentacje z polskich i zagranicznych placów budowy. Wyposażenie naszych dziennikarzy to dyktafon, aparat i ...kalosze!


Jedyny na rynku dwumiesięcznik o serwisie i eksploatacji, poświęcony problemom codziennej obsługi, napraw, doboru części zamiennych, komponentów. Przydatny, a nawet niezbędny dla każdego użytkownika maszyny. Kolportowany bezpłatnie. Dostępny wyłącznie w prenumeracie.Filmy o maszynach i pojazdach budowlanych!

Z kamerą docieramy wszędzie tam, gdzie mogą pracować maszyny. Pokazy, imprezy, targi, rozmowy, prezentacje maszyn i narzędzi, place budowy – słowami po prostu nie da się opisać tego, co pokazujemy na filmach.