Rekomendacje

Reklama


Mascus.pl

Cemex Polska dostarczy beton na potrzeby budowy falochronu osłonowego portu zewnętrznego w Świnoujściu. Łącznie będzie to 101 tys metrów sześciennych betonu.

 

 

Konsorcjum ma wybudować falochron, którego nasada znajdować się będzie w odległości ok. 1 km od istniejącego falochronu wschodniego, oraz dobudować do falochronu wschodniego ostrogę o długości 255,6 m, chroniącą port zewnętrzny przed falowaniem, która wraz z głowicą nowego falochronu utworzy wejście do nowego portu.

Do budowy falochronu wymagane jest użycie betonu o specjalnym składzie. Receptura na tę realizację została zaprojektowana z uwzględnieniem zarówno potrzeb klienta w zakresie układania świeżej mieszanki, jak i  parametrów dojrzałego betonu. Uwzględniono agresywne środowisko wody morskiej, w jakim będzie użytkowany  obiekt. Masywność elementu wymusiła zastosowanie mieszanki betonowej o niskim cieple hydratacji.

Budowa falochronu potrwa od marca 2011r. do grudnia 2012r.

 
Zdjęcie tygodnia
Zamów PosBudNews
Zapraszamy na film
Please update your Flash Player to view content.
Plac Budowy Sp. ZOO


Dwumiesięcznik o maszynach, narzędziach i sprzęcie budowlanym ukazujący się od 1996 roku, dostępny wyłącznie w prenumeracie. Źródło wiedzy o nowościach na rynku, publikuje relacje, reportaże i prezentacje z polskich i zagranicznych placów budowy. Wyposażenie naszych dziennikarzy to dyktafon, aparat i ...kalosze!


Jedyny na rynku dwumiesięcznik o serwisie i eksploatacji, poświęcony problemom codziennej obsługi, napraw, doboru części zamiennych, komponentów. Przydatny, a nawet niezbędny dla każdego użytkownika maszyny. Kolportowany bezpłatnie. Dostępny wyłącznie w prenumeracie.Filmy o maszynach i pojazdach budowlanych!

Z kamerą docieramy wszędzie tam, gdzie mogą pracować maszyny. Pokazy, imprezy, targi, rozmowy, prezentacje maszyn i narzędzi, place budowy – słowami po prostu nie da się opisać tego, co pokazujemy na filmach.