Go to Top

Tydzień pod znakiem LiuGonga

O tym, że LiuGong przeniósł do Polski swoje europejskie biura pisaliśmy w zeszłym tygodniu. To jednak nie wszystko – we środę uroczyście otwarto siedzibę w Warszawie, a we czwartek uroczystości przeniosły się do Stalowej Woli. Tu świętowano poszerzenie możliwości produkcyjnych LiuGong Dressta – z podkarpackiej fabryki do całej Europy trafiać będą nie tylko spycharki, układarki rur,  ładowarki kołowe, ale i koparki.

W europejskiej fabryce LiuGong produkowane będą odtąd następujące modele:
– koparki serii E:  922E, 924E, 925E, 928E, 936E, 939E: (22 to 39 ton)
– ładowarki kołowe serii H:   848H, 856H, 877H (2.5 to 7 m3 ładowności łyżki)

To jeszcze nie wszystkie inwestycje, które zaprezentowano licznie zgromadzonym gościom we czwartek. W Stalowej Woli otwarto również nowoczesne Europejskie Centrum Badawczo - Rozwojowe Maszyn Budowlanych oraz  Regionalne Centrum Dystrybucji Części Zamiennych.

Kosztem 8 mln euro stworzono nowoczesny magazyn części obu marek: LiuGong oraz Dressta, który ma zapewnić użytkownikom maszyn ich dostępność na światowym poziomie. Sprawną i szybką obsługę centrum zapewnia 18 pracowników obsługi klienta, wparcia i zarządzania oraz 12 pracowników magazynu. Magazyn wyposażony jest taże w system zarządzania SAP.  Zamówione części mają być dostarczane do dealerów w Polsce tego samego dnia, a w pozostałych częściach kontynentu już w następnym dniu od zamówienia.  
Traktujemy Polskę jak punkt strategiczny dla naszej firmy. Uważamy, że to świetny kraj dla chińskich inwestycji dający gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia – mówi Mr. Yindeng Wu, Prezes Zarządu LiuGong Dressta Machinery. Stawiając na rozwój stalowowolskiego zakładu oraz przenosząc do Polski centralę zlokalizowaną dotychczas w Holandii, chcemy stworzyć w Polsce regionalne centrum swojego globalnego biznesu oraz stać się jednym z kamieni milowych na Nowym Jedwabnym Szlaku – dodaje Howard Dale, Wiceprezes LiuGong Dressta Machinery

Przedstawiciele chińskiego inwestora poprzez uruchamianie nowych inwestycji w Stalowej Woli chcą zwiększyć ilość miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców, a także zapewnić młodym inżynierom, osobom z wysokimi kwalifikacjami rozwój zawodowy bez konieczności wyjeżdżania z regionu.
(mz)

 

lg01.pnglg02.pnglg03.pnglg04.pnglg05.pnglg06.pnglg07.pnglg08.pnglg09.pnglg10.pnglg11.pnglg12.pnglg13.pnglg14.pnglg15.pnglg16.pnglg17.pnglg18.pnglg19.pnglg20.pnglg21.pnglg22.pnglg23.pnglg24.pnglg25.png

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.