Go to Top

Wielki Czwartek z Grupą Volvo na Torze Modlin

W przedświąteczny czwartek Grupa Volvo zaprosiła dziennikarzy do znajdującego się nieopodal  lotniska w Modlinie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – Tor Modlin. Na poprzedzającej część praktyczną spotkania konferencji prasowej skupiono się przede wszystkim na przedstawieniu planów Grupy na bieżący rok, który to będzie rokiem jubileuszy.

W tym roku przypada 25-lecie Volvo Trucks w Polsce, 125-lecie istnienia Renault Trucks oraz 25- lecie jego polskiego oddziału. Obie marki przygotowały z tej okazji specjalne limitowane wersje swoich pojazdów. Oba koncerny przywiązują dużą wagę do ekonomiki paliwowej oraz ochrony środowiska, dlatego też stosowane przez nie nowe silniki spełniają najnowsze normy emisji spalin, a coraz większa gama pojazdów zasilana jest paliwami alternatywnymi (LNG i CNG). Dopełnieniem tego są pojazdy elektryczne.
O zaletach najnowszych modeli samochodów wszyscy mogli się przekonać osobiście na torze szkoleniowym. Szczególnie cenne były próby na płycie poślizgowej gdzie można było przekonać się,  jak bezpiecznie wyjść z niebezpiecznej sytuacji. Jak się okazało, potrafi to sam samochód bez udziału kierowcy.
Michał Markiewicz

vr_01.pngvr_02.pngvr_03.pngvr_04.pngvr_05.pngvr_06.pngvr_07.pngvr_08.pngvr_09.pngvr_10.pngvr_11.pngvr_12.pngvr_13.pngvr_14.pngvr_15.pngvr_16.pngvr_17.pngvr_18.pngvr_19.pngvr_20.png

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.