Go to Top

Volvo Trucks - kolejny raz na Jastrzębiu

Na początku września Volvo Trucks kolejny już raz zaprosiło dziennikarzy i swoich klientów na Autodrom Jastrząb. Tym razem na polską premierę nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo, szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy oraz Targi 4Poland. Najważniejszym wydarzeniem było oczywiście oficjalne wprowadzenie na polski rynek nowej gamy ciężarówek Volvo Trucks, modele FH16, FH, FM i FMX doczekały się kolejnej transformacji. Zaprezentowana została największą kabina sypialna Volvo FH w rozmiarze XXL oraz całkowicie zmieniona kabina dystrybucyjnego Volvo FM. Nas ze względu na zastosowanie najbardziej interesowały modele FM oraz FMX.

Otrzymały one nową kabinę, bardzo zbliżoną do tej znanej z FH oraz FH16. Jest ona jednak znacznie niżej zawieszona. Ze względu na charakter pracy pozostawiono dwa stopnie wejściowe, dzięki czemu kierowca po całym dniu pracy może jeszcze bez problemu korzystać ze schodów. Jest ona zdecydowanie większa niż w poprzednich modelach a obniżona linia drzwi i nowe lusterka wsteczne poprawiły widoczność. Opcjonalna szerokokątna kamera zamontowana po stronie pasażera znacznie poszerza widoczność z boku pojazdu, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo osób znajdujących się wokół pojazdu.


Nowe Volvo FMX jest wyposażone w najcięższy dodatek w całej ofercie podwozi Volvo — oś zespoloną o nośności 38 ton, dzięki której DMC pojazdu może wynosić nawet 150 ton. Ponadto przednie zawieszenie pneumatyczne zostało zmodernizowane — w efekcie nacisk na przednią oś może wynosić do 10 ton lub w przypadku podwójnej przedniej osi do 20 ton. W przypadku samochodów ciężarowych ze skrętną osią wleczoną lub pchaną zwiększono kąty skrętu, co przekłada się na lepszą zwrotność i mniejsze zużycie opon. Wszystkie te ulepszenia składają się na większą wydajność i oszczędność kosztów w transporcie budowlanym. (mm)

vj01.pngvj02.pngvj03.pngvj04.pngvj05.pngvj06.pngvj07.pngvj08.pngvj09.pngvj10.pngvj11.pngvj12.pngvj13.pngvj14.pngvj15.pngvj16.pngvj17.pngvj18.pngvj19.pngvj20.png

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.