Rekomendacje


Wózki widłowe terenowe Manitou

 

Seria MH


Seria wózków MH przeznaczona jest do pracy w średnio trudnym terenie i w ograniczonych przestrzeniach. Dostępne są modele o udźwigu od 2000 kg do 2500 kg oraz maksymalnej wysokości podnoszenia do 5,5m. Maszyny wyposażone zostały w napęd hydrostatyczny, stale przenoszony na wszystkie cztery koła. W serii maszyn MH zastosowane zostały komponenty dostarczane przez światowych liderów m.in. silnik Kubota, hydraulika Rexroth.

 

Seria M


Wózki terenowe Manitou z serii M to maszyny dedykowane do pracy w ciężkim terenie. Maszyny dysponują udźwigiem od 2,6 aż do 5ton oraz maksymalną wysokością podnoszenia do 6m. Maszyny pracujące na silnikach marki Perkins lub Caterpillar wyposażone zostały w zmiennik momentu, który zależnie od modelu napędza 2 lub 4 koła wózka. Czterobiegowa skrzynia pozwala odpowiednio dobrać przełożenie i w 100 procentach wykorzystać moc przenoszoną na koła maszyny. Aby zwiększyć sprawność maszyn w ciężkim terenie producent wyposażył je w blokadę dyferencjału. W modelach M26.4/M30.4/M40.4/M50.4 jest ona kontrolowana elektrohydraulicznie.

 

Seria MC


Seria terenowych wózków widłowych MC to maszyny o udźwigach od 3 do 7 ton z napędem na jedną oś, przeznaczone do prac w ciężkim terenie gdzie wymagany jest spory udźwig i duży zasięg rzędu 7 metrów. Maszyny wyposażone są w hydrauliczną blokadę dyferencjału. Bardzo dużym udogodnieniem w codziennej eksploatacji jest bardzo łatwy dostęp do silnika poprzez unoszoną w całości pokrywę.

 

Seria MI


Maszyny Manitou serii MI to maszyny o dużych udźwigach przeznaczone do przemysłu ciężkiego. W standardzie maszyna wyposażona jest w pełną, ogrzewaną kabinę. Mocny silnik w połączeniu z przekładnią hydrostatyczną zapewniają doskonałą mobilność maszyny. Dzięki zastosowaniu mniejszych kół z przodu maszyny co pozwoliło na obniżenie środka ciężkości maszyna doskonale radzi sobie z niestabilnymi ładunkami. Standardem w maszynach Manitou jest łatwy dostęp do silnika poprzez hydraulicznie unoszoną kabinę operatora. Pozwala to na łatwe i szybkie utrzymanie maszyny w doskonałej kondycji.