Go to Top

Aktualności

Wacker Neuson z dokonałą sprzedażą!

Po podsumowaniu wyników trzeciego kwartału.Wacker Neuson z dużą satysfakcją patrzy na 2017 rok.  Wyniki sprzedaży po raz kolejny przekroczyły prognozy. Jak podkreślił nowy prezes Martin Lehner, który we wrześniu zastąpił na tym stanowisku Cema Peksaglama, jest to zasługa mocnych rynków w Ameryce Północnej oraz Europie. Doskonale wygląda sprzedaż w Europie,  największym rynku Wacker Neuson Group, gdzie zanotowano 17% przychód. Wśród krajów o najlepszych wynikach jest Polska.

[ Czytaj więcej...]

Volvo testuje pojazdy autonomiczne

Na słowackim torze wyścigowym Slovakia Ring Volvo Trucks zaprezentowało najnowsze autonomiczne samochody ciężarowe, poruszające się w tzw. platooningu. Takie pojazdy mogą wkrótce zrewolucjonizować branżę transportową i wpłynąć na całą gospodarkę. Rośnie grono producentów, którzy pojazdy sterowane przez inteligentne oprogramowanie postrzegają jako przyszłość i wielką nadzieję całej branży transportu drogowego.

[ Czytaj więcej...]

Powstanie gigantyczny plac budowy

Za dwa lata niedaleko Warszawy ruszy budowa Centralnego Portu Lotniczego. Inwestycja ma potrwać 8 lat, a kosztować około 35 mld złotych. Na tę sumę składa się budowa lotniska z dwoma, a docelowo czterema pasami (16-19 mld), połączeń kolejowych (8-9 mld) oraz dróg (7 mld). Zgodnie z planem od chwili otwarcia nowy port ma obsługiwać rocznie 24-25 mln pasażerów, docelowo nawet 100 mln. Na budowie samego lotniska jednak wcale się nie skończy.

[ Czytaj więcej...]

Szklany most w Chinach

To dzieło sztuki budowlanej jest turystyczną atrakcją w chińskiej prowincji  Hebei. Stojąc na idealnie przezroczystej kładce można mieć wrażenie wiszenia w powietrzu i to na imponującej wysokości niemal 1200 metrów. Szklane mosty istnieją w Chinach w kilku lokalizacjach, choć na nieco niższych wysokościach,  i cieszą się ogromną popularnością. Jak się okazuje, budowniczym tego obiektu było za mało wrażenia, jakie wywołuje samo „chodzenie w powietrzu”.

[ Czytaj więcej...]

Most z drukarki

Wydrukowano go ze wzmocnionego betonu. To przede wszystkim duża oszczędność materiału, a także większa dbałość o środowisko, ponieważ proces ten nie uwalnia CO2. Drukowane są także pręty ze stali, którymi wzmocniona jest konstrukcja. Taki most już istnieje i działa w Holandii, nie spotkamy go jednak jadąc autostradą czy drogą, a na ścieżce rowerowej we wsi Gemert w prowincji Brabancja Północna.

[ Czytaj więcej...]

Zatory i długi w budowlance

O braku pracowników i materiałów budowlanych niedawno pisaliśmy. Kolejnym problemem branży, który nie tak dawno właściwie nie istniał, są zatory płatnicze. Średni czas oczekiwania na zapłatę faktury wynosi ponad 3 miesiące. Co ciekawe, sytuacja w innych branżach jest nieco lepsza, poprawia się zwłaszcza w firmach handlowych. A w budowlance problem nie tylko się nie zmniejsza, ale wręcz narasta. Może to mieć w części związek z tzw. odwróconym Vatem, który z jednej strony ma porządkować rynek, ale jednocześnie może na długi czas pozbawić firmę środków na koncie.

[ Czytaj więcej...]

Kurtka z komponentów Scanii?

Kurtka Griffin to niecodzienny pomysł na uszycie ubrania z pasków napędowych wentylatora z pojazdów Scania. Została zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę mody Beę Szenfeld i legendę tuningu pojazdów ciężarowych Svempę Bergendahla. Kurtka Griffin jest ich wspólnym dziełem haute couture, stworzonym z inspiracji gryfem, symbolem Scanii. Wykonano ją 
z 200 metrów wzmocnionych pasków napędu wentylatora z pojazdów ciężarowych. Paski pocięto na drobne kawałki, złożono na kształt piór, a następnie zszyto.

[ Czytaj więcej...]

Strona 1 z 284

Podkategorie

Aktualności rss

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.