Go to Top

Aktualności

W kopalni bez spalin

Grupa Underground Mining wraz z Caterpillar Inc testują w kanadyjskiej kopalni koncepcyjną elektryczną ładowarkę górniczą R1300G typu LHD (ładowanie-przewóz-zrzut).
Maszyna nie pojawi się na rynku w tej wersji – po ocenie testów egzemplarza koncepcyjnego rozpoczną się dopiero prace nad jego ostateczną formą. Na razie do testów wykorzystano model konwencjonalny, z którego usunięto silniki oraz skrzynię biegów montując silnik elektryczny oraz akumulatory.

[ Czytaj więcej...]

Więcej środków na kolej

Rząd przyjął program dla infrastruktury kolejowy. Na jego realizację przeznaczono 23,8 mld zł, w tym 21 mld z budżetu państwa. Chodzi głównie o utrzymanie istniejącej sieci, jej modernizację i remonty w latach 2019-2023. Polska kolej zyska możliwość planowania prac utrzymaniowych i remontowych w cyklu wieloletnim. Zagwarantowanie znacznych środków finansowych na ten cel pozwoli na nadrobienie wieloletnich zaległości  na kolei.

[ Czytaj więcej...]

Case uhonorowany za design!

Nikogo, kto miał okazję oglądać z bliska ładowarki kołowe Case serii G, ta nagroda nie zdziwi. Ich znakomity design widać także na zdjęciach. Teraz jednak Case ma na to oficjalne potwierdzenie: ładowarki Case ubiegłorocznej serii zostały nagrodzone prestiżową nagrodą za doskonałość wzornictwa – 2017 Good Desing. Ale nie tylko – Seria G została włączona do stałej kolekcji muzealnej Chicago Athenaeum. Warto wiedzieć, że w przyszłym roku minie 60 lat, od chwili, gdy Case zaczął produkować ładowarki kołowe.

[ Czytaj więcej...]

Zmiany na czele firmy Skanska

Z dniem 17 stycznia szefem biznesu budowlanego Grupy Skanska w Polsce zostaje Magnus Persson. Zastąpi Piotra Janiszewskiego, który odchodzi z firmy. Zmiany te są elementem fundamentalnej rewizji zapoczątkowanej jesienią 2017 roku przez Grupę Skanska w Szwecji, której efektem jest restrukturyzacja przeprowadzana w celu podniesienia rentowności firmy.

[ Czytaj więcej...]

Wyspa Spichrzów

Żurawie budowlane górują nad gdańską Starówką i szybko z niej nie znikną. Wyjątkowy projekt  sprowadził w tę niezwykle atrakcyjną turystycznie okolicę liczne maszyny budowlane i jeszcze liczniejsze brygady wykonawcze. Jeszcze nie tak dawno zwiedzanie kończyło się w tym właśnie miejscu, teren był zaniedbany, oszpecony ruinami, zmieniali się inwestorzy i ich plany. Teraz nawet bez komputerowych wizualizacji widać, jak efektowna stanie się wyspa po zakończeniu budowy.

[ Czytaj więcej...]

INTERMASZ już za dwa tygodnie!

Już 30 stycznia rozpoczną się targi INTERMASZ. Przed wyjazdem do Poznania warto zaopatrzyć się w bilet wstępu zakupiony on-line, to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Koszt biletu wstępu na targi dla profesjonalistów to 29 zł, jednak gdy kupimy go dopiero na miejscu będzie to 40 zł. Bilet dla publiczności kosztuje 65 zł. Wszystkie powyższe ceny dotyczą wejść jednorazowych. A co będziemy mogli zobaczyć na INTERMASZU? Wśród wystawców znalazła się między innymi firma Volvo Maszyny Budowlane Polska.

[ Czytaj więcej...]

Co się stało z budownictwem?

Skutkiem zmian w rządzie jest przekształcenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wyłącznie Ministerstwo Infrastruktury. Nowy resort objął dotychczasowy minister MIB – Andrzej Adamczyk. Nie doprecyzowano jednak co stanie się z budownictwem, uważa się że trafi ono  np. do Ministerstwa Rozwoju.

[ Czytaj więcej...]

Strona 1 z 290

Podkategorie

Aktualności rss

 

 

 

Copyright © 2014 posbud.pl.
All Rights Reserved.