Wynajem lekiem na pandemię

Wynajem lekiem na pandemię

Branża wynajmu rozwija się na europejskim rynku budowlanym. Jednym z powodów wzrostu jest lepsze zrozumienie przez klientów zalet korzystania z wypożyczanego sprzętu. Możliwość korzystania z usług wynajmu oraz dostęp do nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie sprzętu generue oszczędności. Wynajem pozwala klientom na większy wybór, jednocześnie zmniejszając koszty związane z posiadaniem maszyn, które w obecnych warunkach mogą być zbyt dużym obciążeniem.

Jeszcze przed pandemią COVID-19 wykonawcy szukali sposobów na wydajniejszą i bardziej elastyczną pracę. Bez wątpienia obecnie się to nasili. Wielu przedsiębiorców będzie chciało szybko wrócić do pracy i wygrać nowe przetargi. Mogą jednak nie być w stanie od razu zainwestować w nowe maszyny.
Elastyczność nadal będzie stanowić problem dla wykonawców. Jak pokazała epidemia, rynek budowlany może się szybko zmieniać i trzeba będzie szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje, unikać nieoczekiwanych strat i chronić swój biznes.
Drugim wyzwaniem, przed jakim stają wykonawcy, jest zgodność z coraz surowszymi przepisami dotyczącymi emisji. Aby zrealizować te cele, wykonawcy będą musieli korzystać z najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn.

Biorąc to wszystko pod uwagę Hitachi Construction Machinery (Europe) NV  wprowadza program leasingu do wynajęcia. Nowe koparki, ładowarki kołowe i sprzęt górniczy firmy Hitachi wynajmuje swoim dealerom, aby następnie wynajmowali je oni klientom.
Koncepcja wynajmu firmy Hitachi zapewnia możliwość podziału ryzyka, co jest szczególnie korzystne w okresie spowolnienia gospodarczego. Wynajem sprzętu to nie tylko większe możliwości dla klientów, ale także lepsze doświadczenia i obsługa.
Pomaga to zmniejszyć obciążenie związane z posiadaniem, gwarantując, że koszty bieżące są stałe, a maszyny są dobrze utrzymane i serwisowane w celu zapewnienia maksymalnej dostępności.

Wynajem pozwala klientom na dobór odpowiedniej maszyny do konkretnego zadania, co maksymalizuje wydajność. Wynajem zwiększa również stopień wykorzystania każdego elementu wyposażenia, zmniejszając w ten sposób liczbę nieużywanych maszyn i zmniejszając zużycie energii. W związku z kryzysem klimatycznym wynajem to również przystępna cenowo i wygodna możliwość znacznego ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Inf.pras.i zdjęcie Hitachi Europe oprac. JIB

Powrót na górę