Podsumowanie 5. edycji „Profesjonalnych Kierowców”

Podsumowanie 5. edycji „Profesjonalnych Kierowców”

Volvo Trucks podsumowało piątą edycję akcji „Profesjonalni Kierowcy”, która odbyła się zarówno w internecie poprzez wykłady, jak i w formie praktycznej podczas zajęć zorganizowanych na Autodromie Jastrząb. Ponad 80 osób z całej Polski uczestniczyło w zajęciach online, a na torze wyzwanie podjęło dokładnie 51 osób. Już teraz planowane są przygotowania do kolejnej edycji.

– Akcja „Profesjonalni kierowcy” jest bardzo dobrze odbierana w branży. Nikt nie ma wątpliwości, jak ważne jest stałe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kierowców. Wsparcie partnerów jest dla nas niezwykle cenne, bez ich zaangażowania nie moglibyśmy kontynuować naszych działań. W tych szczególnych czasach, gdy zawód kierowcy tylko zyskuje na znaczeniu,  dalsze szkolenia to konieczność, nasza społeczna odpowiedzialność – powiedziała Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
„Profesjonalni kierowcy” to największa akcja społeczna branży TSL. Praktyczne i teoretyczne warsztaty są bezpłatne i pozwalają kierowcom mającym prawo jazdy kategorii C+E sprawdzić się w trudnych warunkach. Od początku akcji, Volvo Trucks wspólnie z  Continental Opony Polska, MJM Brokers, Volvo Financial Services, Ergo Hestią i MAK Ubezpieczenia przeszkolili ponad 900 osób. Zdecydowana większość znalazła pracę w zawodzie. Młodzi kierowcy pod nadzorem najlepszych szkoleniowców w Polsce ćwiczyli m.in. poślizg podczas jazdy z dużą prędkością czy zachowanie podczas nagłego wtargnięcia na drogę. W szkoleniach wykorzystywane były również symulatory o sześciu stopniach swobody, zaprojektowane z wykorzystaniem kabiny pojazdu ciężarowego. Dodatkową wartością dla adeptów tego zawodu była możliwość przetestowania najnowocześniejszych samochodów ciężarowych na rynku: Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. W Polsce nowe modele po raz pierwszy zostały zaprezentowane we wrześniu. Ich produkcja ruszy w marcu 2021 roku.
Już teraz organizatorzy dyskutują o tym jak będzie wyglądała kolejna edycja. Wiele będzie zależało od sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie, ale Volvo Trucks chce powrócić do szkoleń na drogach publicznych.

Mat. Prasowe Volvo Trucks

Powrót na górę