ZF wyposaży naczepy Wielton w TX-TRAILERPULSE

ZF wyposaży naczepy Wielton w TX-TRAILERPULSE

Firma ZF poinformowała o podpisaniu przełomowej umowy ze spółką Wielton SA, trzecim co do wielkości producentem naczep w Europie. Wykorzystując niedawne przejęcie WABCO, dział systemów kontroli pojazdów użytkowych firmy ZF wyposaży naczepy Wielton w zaawansowane rozwiązanie telematyczne TX-TRAILERPULSE marki Transics, a także w szeroki zakres usług wsparcia w całej Europie.

Zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą firmy ZF umożliwią Wieltonowi znaczne zróżnicowanie oferty dla klientów dzięki rozwiniętym funkcjom zarządzania flotą w czasie rzeczywistym oraz wglądowi w dane.
Dzięki TX-TRAILERPULSE operatorzy flot będą mogli monitorować w trybie ciągłym stan naczep, a tym samym znacznie zwiększać wydajność operacyjną i bezpieczeństwo pojazdów.
- ZF oferuje jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań do zarządzania flotą w branży
 pojazdów użytkowych. Dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do danych i informacji możemy pomóc naszym klientom prawdziwie zarządzać cyklem życia ich pojazdów – powiedział Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny Wielton Trailers.  - Łączenie naszej floty z telematyką, Internetem rzeczy (IoT) i usługami online ZF pomoże nam w rzeczywistym zrozumieniu użytkowania naczep na drogach. Wgląd w stan naczep okaże się cenny dla zespołów inżynierów Wielton w celu dalszego dostosowania przyszłych technologii do potrzeb naszych klientów. Jednocześnie te dane mogą być wykorzystane do dalszego podniesienia przez nas wartości w zakresie optymalizacji obsługi serwisowej i bezpieczeństwa flot. TX-TRAILERPULSE to unikatowe rozwiązanie telematyczne, które rejestruje maksymalną liczbę danych z naczep z ograniczoną elektroniką, takich jak naczepy z zabudową kurtynową. To nowe rozwiązanie przekazuje w czasie rzeczywistym dane o lokalizacji i EBS do platformy oprogramowania biura obsługi zdalnej TX-CONNECTTM.
TX-TRAILERPULSE może być dostarczane z akumulatorem bądź bez niego. W tym drugim przypadku urządzenie telematyczne może również uzyskiwać dane o ciśnieniu w oponach przesyłane bezpośrednio z systemów monitorowania ciśnienia w oponach WABCO OptiTire™. Instalacja usług telematycznych w naczepach Wielton będzie prowadzona w lokalizacjach firmy. Oferta pojawi się na polskim rynku jako wyposażenie dodatkowe dla nowych naczep.

Zdjęcie: ZF

Powrót na górę