Innowacyjne wozidło kabinowe Mecalac 3.5MDX

Innowacyjne wozidło kabinowe Mecalac 3.5MDX

Mecalac wprowadza na rynek nowy model wozidła kabinowego 3,5MDXT. Ten innowacyjny pojazd o ładowności 3,5 tony ma wszystkie zalety serii MDX wyznaczając jednocześnie standardy w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu dla całej kategorii tego typu maszyn. Ciężar roboczy maszyny wynosi 2.990 kg, długość 3,8 m, szerokość 1,9 m i wysokość 2,8 m. Sprawia to, że 3.5MDX jest bardzo kompaktowy i zwrotny, a tym samym zapewnia efektywne przewożenie dużych ładunków w ograniczonych przestrzeniach.

Mecalac 3,5MDX idealnie łączy stylowy design z wytrzymałą jakością wykonania. Napędzany jest przez zgodny z normą Stage V 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Kubota D1803 1,8 l z turbodoładowaniem o mocy 50 KM (37 kW) przy 2700 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym 150,5 Nm przy 1600 obr./min. Dzięki integracji filtra cząstek stałych (DPF) i katalizatora utleniającego (DOC), emisje są zminimalizowane, a zużycie paliwa zoptymalizowane.
Model 3,5MDX dostępny jest w wersji z obrotowym (180°) wychylnym kiprem  (aby umożliwić precyzyjny boczny rozładunek bez zbędnych manewrów) lub z wysypem skrzyni ładunkowej na wprost. Nowy model został zaprojektowany w oparciu o centralny, wahliwy przegub skrętny, aby zapewnić doskonałą manewrowość i zdolność do jazdy w terenie.

3.5MDX wykorzystuje przekładnię wysokiego i niskiego zakresu zarówno do jazdy do przodu, jak i do tyłu, a także stały hydrostatyczny napęd na cztery koła. Oznacza to, że operatorzy mają moment obrotowy na żądanie, aby bez wysiłku przewozić ładunki, nawet w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. To, w połączeniu z maksymalną prędkością jazdy 20 km/h, sprawia, że urządzenie może się  szybko i łatwo przemieszczać po terenie budowy.

3.5MDX stawia na najwyższy poziom komfortu operatora, stosując sprawdzoną kabinę Mecalac MDX z opcjonalną klimatyzacją, która zapewnia operatorowi doskonałe warunki pracy bez względu na anomalie pogodowe. Podobnie jak wszystkie modele MDX, unikalny izolowany układ kabiny minimalizuje wibracje i hałas, a ergonomiczne elementy sterujące i regulowany fotel zapewniają komfortowe środowisko podczas długotrwałej pracy.
Oprócz standardowego wyposażenia w przednie i tylne światła robocze LED, całkowicie zamknięta kabina zapewnia operatorowi wiodącą w swojej klasie widoczność. Duże przeszklone okna i zakrzywiona szyba przednia, zapewniają naturalną widoczność dookoła.

Nowe wozidło kabinowe Mecalac ma także cechy konstrukcyjne charakterystyczne dla całej serii MDX, co wiąże się z zapewnieniem łatwiejszego i bezpieczniejszego dostępu do maszyny, dzięki wysokiej widoczności i łatwo dostępnym schodom i poręczom, a także doskonałemu dostępowi do silnika, umożliwiającym wszystkie czynności serwisowe z poziomu gruntu.

Aby zapewnić najwyższy poziom ochrony operatora w każdej sytuacji, certyfikowana kabina ROPS / FOPS MDX została dodatkowo zaprojektowana i przetestowana przez Mecalac pod kątem odporności na uderzenia podczas załadunku kipra. Film z testu udarności kabiny Mecalac MDX jest dostępny w poniższym linku.

Inf. prasowa Mecalac

Powrót na górę