Trzy żurawie WOLFF na BäreTower w Bernie

Trzy żurawie WOLFF na BäreTower w Bernie

Efektowny budynek BäreTower budowany jest w szwajcarskim Bernie w miejscu historycznej karczmy z niedźwiedziem w herbie. Wieża o wysokości 100 metrów pomieści 152 mieszkania do wynajęcia, hotel i centrum medyczne ze wspaniałym widokiem na Alpy Szwajcarskie. Znajdzie się tu również panoramiczna restauracja serwująca bardziej wyszukane wersje dań, które można było zjeść w oryginalnej karczmie. Firma wykonawcza Estermann AG wynajęła na potrzeby projektu trzy żurawie WOLFF Clear. Skomplikowany plac budowy wymagał intensywnej pracy zespołowej już na wczesnym etapie planowania inwestycji.

Znaczący wpływ na organizację placu budowy miała zwłaszcza jego lokalizacja w pobliżu lotniska Bern-Belp. Zespół planowania wybrał żurawie WOLFF Clear ze względu na ich mniejszą wysokość montażową i maksymalną wysokość całkowitą. Zarówno montaż, jak i eksploatacja dźwigów musiały zostać zgłoszone do Federalnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo placu budowy z linią kolejową, wszystkie trzy suwnice zostały również wyposażone w ograniczenie zasięgu pracy w celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa kolei.

Firma wykonawcza Estermann i WOLFFKRAN Szwajcaria współpracują ze sobą od wielu lat obecnie także w Bazylei. - Zespół WOLFFKRAN wnosi swoje ogromne doświadczenie na każdym placu budowy i na każdym etapie budowy” - mówi Buchs. - Ich szczegółowe planowanie i kompetentne porady pomagają nam zapewnić bezproblemową budowę za każdym razem.

Dwa z trzech żurawi WOLFF na budowie Wieży Niedźwiedzia w Bernie zostały już zdemontowane. Trzeci 126,5-metrowy WOLFF 6031.8 Clear pozostanie na miejscu do czerwca. Podczas gdy ostatnie z 32 pięter nadal jest w budowie, prace wewnętrzne w niższych mieszkaniach zostały już zakończone, a dwie trzecie ze 152 lokali zostało już wynajęte.

Inf. prasowa WOLFFKRAN

Powrót na górę