Mecalac wprowadza serię MRail

Mecalac wprowadza serię MRail

Mecalac, światowy lider w projektowaniu, produkcji i dystrybucji kompaktowych urządzeń dla miejskich placów budowy, chce być głównym graczem w dziedzinie robót kolejowych, wprowadzając na rynek swoją zupełnie nową gamę koparek dwudrogowych serii MRail. Składa się ona z czterech modeli: dwóch koparek szynowo-drogowych na gąsienicach, 106MRail i 136MRail (od 10 do 13 ton) oraz dwóch koparek dwudrogowych na kołach, 156MRail i 216MRail (od 15 do 21 ton).

Mecalac oferuje teraz zupełnie nową gamę koparek dwudrogowych – serię MRail. Producent od ponad 20 lat współpracuje z renomowanymi partnerami kolejowymi, dzięki temu zdobył solidne doświadczenie w tym wysoce wyspecjalizowanym i bardzo wymagającym segmencie.

Rynek kolejowy obejmuje koleje państwowe, tory prywatne, tramwaje, sieci podziemne. Rozstawy torów i przepisy różnią się w zależności od kraju. Wymagania miejsc pracy są również bardzo różne w zależności od tego, czy dotyczą konserwacji, modernizacji czy budowy nowych torów. Biorąc pod uwagę wszystkie te parametry, w serii MRail firmy Mecalac można znaleźć maszynę odpowiednią do swoich potrzeb.

Koparki gąsienicowe 106MRail i 136MRail zachowują koncepcję serii MCR. Łączą zatem zalety ładowarki o sterowaniu burtowym i koparki, przy zachowaniu szybkości, wydajności i obrotu 360°. To doskonałe maszyny do większości prac serwisowych i konserwacyjnych. Idealnie nadają się do prac w tunelach lub ciasnych przestrzeniach.
106MRail to najmniejsza maszyna z serii. Posiada w standardzie dwuczęściowy wysięgnik z przesunięciem i jest niezwykle kompaktowa, łatwa w obsłudze i może stanowić idealne wsparcie dla cięższego sprzętu.
136MRail zapewniawyższą produktywność, zwiększając ogólną wydajność w krajowych sieciach kolejowych. Jest wyposażona w najwyższe funkcje bezpieczeństwa, opcjonalny układ pneumatyczny do przyczep kolejowych oraz hamulce wagonów.
Koparki kołowe 156MRail i 216MRail oparte są na koncepcji serii MWR. Zapewniają rozwiązania dla wszystkich typów torów i wysoki stopień swobody ruchu, zwłaszcza podczas przesuwania wysięgnika przy ograniczeniach wysokości.

156MRail jest dedykowany do sieci miejskich, metra i prywatnych torów. Jest to średniej wielkości maszyna, która spełnia wymagania dla zastosowań kolejowych bez kosztownych i skomplikowanych systemów związanych z przepisami.

216MRail to najmocniejsza maszyna do najcięższych prac bez kompromisu w zakresie zwrotności, zwinności i kompaktowości. Jest zgodny z normą EN15746, najbardziej rygorystyczną regulacją dla segmentu kolejowego. Posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia oraz układ pneumatyczny do przyczep.

Nowa gama koparek szynowo-drogowych łączy wysoką wydajność i zwinność, umożliwiając pracę z niezrównaną swobodą ruchu w bardzo ograniczonych obszarach tej branży. Prawdziwa kompaktowość to nie tylko kwestia tylnego promienia. Prawdziwa kompaktowość to nie zasłanianie sąsiedniego toru, praca tam, gdzie jest bardzo mało miejsca – zarówno z tyłu, z przodu, jak i na wysokości.
Doskonała równowaga jest podstawą wielu zalet serii Mecalac MRail. Opatentowana konstrukcja naszych wysięgników zapewnia maszynie doskonały rozkład masy i siły. Pełna widoczność 360° jest główną korzyścią w zakresie bezpieczeństwa zarówno dla operatora, jak i osób na placu budowy.
Inf. prasowa i zdjęcia: Mecalac

Powrót na górę