Michelin Power CL – opony nie zdarcia!

Michelin Power CL – opony nie zdarcia!

Każdy użytkownik budowlanej maszyny kołowej wcześniej czy później przekona się, że na oponach nie warto oszczędzać. Lepiej zdecydować się na markowe ogumienie, które nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Na przykład zainwestować w opony Michelin Power Compact Line, które odznaczają się nie tylko solidną konstrukcją i jakością wykonania, ale także korzystnymi dla użytkownika warunkami gwarancji
Michelin Power CL to wysokiej jakości opona przemysłowa przeznaczona przede wszystkim do koparko-ładowarek. Jej diagonalna budowa sprawia, że sprawdza się także w kompaktowych ładowarkach kołowych oraz ładowarkach teleskopowych eksploatowanych w trudnych warunkach terenowych, jakie panują na większości placów budowy.


Opony Power CL charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ich stosowanie pozwala więc zminimalizować ryzyko bezproduktywnych przestojów maszyn powodowanych awariami ogumienia, a tym samym gwarantuje znaczne oszczędności eksploatacyjne.Michelin jest jednak świadomy, że opony maszyn budowlanych są w większym stopniu narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Właśnie dlatego oferta producenta dla branży budowlanej została wzbogacona o specjalną opcję gwarancyjną. Przewiduje ona, że klienci, którzy w tym roku kupią opony z linii Power CL mogą skorzystać z dodatkowej ochrony. Michelin zapewnia, że każda zakupiona w roku 2021 opona Power CL opatrzona pełnymi numerami identyfikacyjnymi, o ile była użytkowana w normalnych warunkach zgodnie z zaleceniami i ostrzeżeniami producenta, jest objęta gwarancją na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu na przykład o trwałej deformacji spowodowanej uderzeniem, przebiciu boku czy uszkodzeniu bieżnika. Jeśli do awarii dojdzie w pierwszym roku eksploatacji, a specjalista Michelin oceni, że opona nie nadaje się do dalszego użytkowania, to zgodnie z warunkami gwarancji zostanie ona wymieniona na nową. Warto podkreślić, że gwarancja obejmuje też opony już zdemontowane. A co w wypadku, gdy identyczne ogumienie nie jest już dostępne w ofercie? W takiej sytuacji użytkownik może liczyć na wymianę na oponę o identycznym rozmiarze i takim samym indeksie nośności i prędkości. Warunkiem skorzystania ze specjalnej gwarancji jest ścisłe przestrzeganie zasad eksploatacyjnych określonych przez producenta. 

Zdjęcia: Michelin

Powrót na górę