Premiera JCB

  • Dział: Najnowsze
  • Czytany 1322 razy
Premiera JCB

Wzrasta popularność maszyn rotacyjnych o dużym zasięgu, dlatego JCB poszerzyło właśnie swoją ofertę maszyn obrotowych, wprowadzając na rynek model 555-260R. Maksymalny udźwig tej ładowarki to 5,5 tony, a maksymalna wysokość robocza to 25,5 m. Dzięki ponad 45-letniemu doświadczeniu JCB w projektowaniu i produkcji teleskopów obrotową ładowarkę teleskopową zaprojektowano tak, że zaspokaja ona potrzeby zarówno specjalistycznych wykonawców prac dźwigowych, jak i firm rentalowych.

JCB skoncentrowało się na maksymalizacji niezawodności, produktywności, bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. Warto podkreślić, że zasilane sprawdzonymi silnikami Dieselmax obrotowe ładowarki teleskopowe JCB mają wysoki stopień podobieństwa części z modelami ładowarek teleskopowych Loadall. Dostępne są zarówno z silnikami spełniającymi normy emisji Tier 4F, jak i Stage V w UE, tu z funkcjami automatycznego biegu jałowego i automatycznego wyłączania silnika, co dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin.
Silnik w modelu 555-260R zamontowano w dolnym podwoziu, co podczas serwisowania zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp z poziomu podłoża. JCB 555-260R zapewnia maksymalny czas pracy bez przestojów i zwiększoną wydajność. Doskonała widoczność we wszystkich kierunkach poprawia bezpieczeństwo na placu budowy

Podobnie jak w przypadku wszystkich obrotowych podnośników teleskopowych JCB model 555-260R może być używany z szeroką gamą osprzętu. Osprzęt JCB wykorzystuje technologię automatycznego rozpoznawania (RFID), dzięki której osprzęt jest identyfikowany przez maszynę, automatycznie wybierając odpowiednią tabelę obciążenia.
Model JCB 555-260R został zaprojektowany, aby spełnić zmieniające się wymagania wykonawców i firm wynajmujących na całym świecie. Większy udźwig i dodatkowa wszechstronność sprawia, że obrotowe podnośniki teleskopowe JCB stanowią prawdziwie opłacalny i wszechstronny zamiennik mniejszych żurawi, charakteryzujący się szybką konfiguracją, łatwością obsługi i możliwością wykonywania szerokiej gamy operacji podnoszenia.

Informacja prasowa i zdjęcia: JCB i mz

Powrót na górę